بازی

آیا نسل بعدی کنسول ها گران تر خواهد بود؟

منبع: ITmen
 
پرامت سینها
کارآفرین و مدیر 9/9 Media
Pramath1605@
 
هر چقدر که سخت افزار کنسول های بازی های ویدیویی قوی تر می شود، هزینه ساخت و پشتیبانی از این دستگاه ها نیز بیشتر خواهد شد. کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در زمان عرضه هر کدام به ترتیب 400 و 500 دلار قیمت داشتند. حال این سوال پیش می آید که آیا با افزایش قدرت فنی کنسول ها در نسل بعدی، این مقدار قیمت به رقمی مانند 500 دلار یا حتی بیشتر از آن خواهد رسید؟
 
به اعتقاد من، عرضه کنسول های خانگی با قیمتی بیش از 500 دلار، کار اشتباهی خواهد بود، زیرا در گذشته، چنین حرکت هایی بارها با شکست مواجه شده اند. همچنین میزان فروش ایکس باکس وان ایکس که قیمتی معادل 500 دلار دارد، روی عرضه کنسول هایی با این قیمت در آینده، تاثیرگذار خواهد بود.
موفقیت ایکس باکس وان ایکس به این معنا خواهد بود که گیمر ها، در حال حاضر، علاقه زیادی به حضور سخت افزارهای قدرتمند روی کنسول های خود داشته و حاضرند برای خرید کنسول قوی تر، پول بیشتری را هزینه کنند. پلی استیشن 3 در ابتدای عرضه خود که با قیمت 600 دلاری و فروش کم کنسول ایکس باکس وان که در ابتدا با قیمت 500 دلار به همراه کینکت عرضه شده بود، شکست خورد.
بعضی ها علاقه ای به خرج مبلغی بیش از 300 یا 400 دلار برای خرید کنسول جدید ندارند و شاید خرید یک دستگاه تلویزیون 4K را با قیمت مشابه 500 دلار که ده سال آنها را از خرید نمایشگر معاف می کند، ترجیح می دهند و این موضوع به دلیل عمر کمتر کنسول ها نسبت به تلویزیون ها، موضوعی منطقی به شمار می رود. به عقیده من، در ادامه شاهد عرضه کنسول های نسل جدید به صورت از هم گسسته نخواهیم بود و این روش مانند نسل جدید، در تاریخی تقریبا مشابه اتفاق خواهد افتاد.
می توان این موضوع را باور داشت که کنسول های 500 دلاری، از بازار کوچک تری در برابر کنسول های ارزان تر بهره خواهند برد. اما با این همه و با توجه به عرضه ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن 4 در فاصله یک ساله، مشخص نیست که مفهوم نسل بعدی کنسول ها نیز به صورت فعلی اتفاق خواهد افتاد یا نه.
 
پرامت سینها
کارآفرین و مدیر 9/9 Media
Pramath1605@
پرامت سینها
کارآفرین و مدیر 9/9 Media
Pramath1605@

​​