تلفن همراه

با ثبت سرعت ۶۷۳Mbps، رکورد سرعت اینترنت در شبکه ۴G شکسته شد

منبع: ترند
رکورد سرعت اینترنت در شبکه‌ نسل چهارم تلفن همراه توسط اپراتور T-Mobile و با ثبت سرعت ۶۷۳ مگابیت در ثانیه شکسته شد.
 
این اپراتور مخابراتی آمریکایی(که از شرکت‌های تابعه اپراتورآلمانی دویچه تلکام است) توانست با همکاری شرکت کوالکوم این رکورد استثنایی را از طریق شبکه‌های نسل چهارم LTE به ثبت برساند؛ رکورد پیشین نیز با سرعت بارگذاری ۴۰۰ مگابیت در ثانیه در اختیار همین اپراتور بوده است که در ۳۱۹ شهر مختلف، ایالات متحده ارائه می‌شد.
 
این نمایش همزمان با وقتی بود که واحد آمریکای شرکت Deutsche Telekom اعلام کرد از LTE پیشرفته (LTE Advanced) در ۹۲۰ منطقه در سراسر آمریکا استفاده خواهد کرد که قرار است در ۴۳۰ نقطه ارائه خدمات جدید موسوم به Gigabit LTE راه اندازی شود.
 
“تی موبایل” برای ارائه خدمات مخابراتی نسل چهارم تلفن همراه با این سرعت بالا، سه فناوری مختلف را به‌صورت ترکیبی به‌کار گرفته است که عبارتند از carrier aggregation، ۴x۴ MIMO و ۲۵۶QAM.
این اپراتور تلفن همراه ارائه خدمات نسل چهارم را از سال ۲۰۱۴ به‌تدریج آغاز کرده و می‌گوید با استفاده از فناوری جدید سرعت دسترسی به خدمات داده را دو برابر خواهد کرد. در همین رابطه بر اساس برنامه از پیش تعیین شده “تی موبایل” انتظار دارد از سال ۲۰۱۹ نیز نسبت به آغاز ارئه خدمات نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G)  به طور محدود اقدام کند.
 
این شرکت آلمانی همچنین طی سال جاری از طرح‌های خود برای راه‌اندازی مجوز دسترسی در سلول های کوچک (small cell) که از فرکانس های بدون مجوز (unlicensed spectrum) استفاده می‌شود نیز رونمایی کرده بود.
 
شرکت T-Mobile تنها اپراتوری نیست که بر توسعه LTE پیشرفته و رسیدن به شبکه های ۵G فعالیت می کند. شرکت های AT&T، Sprint و Verizon نیز اعلام کرده‌اند که برنامه‌هایی در این مورد دارند با این حال T-Mobile مدعی است که پیشرفت های بیشتری داشته است.
 
تکنولوژی گیگابیت LTE علاوه بر افزایش چشم گیر سرعت، به اپراتورها امکان می‌دهد ظرفیت خود را افزایش داده و با ارایه طرح های نامحدود، افزایش تقاضا را پاسخ داده و بازده کل باند را بهبود دهند که باعث افزایش سرعت شبکه برای تمام کاربران می‌شود.
 

​​