بازار سرمایه

تعیین 1400میلیارد ریال وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات در بودجه 97

لایحه بودجه 1397 کل کشور به شرکت های تابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا مبلغ یک هزار و 400 میلیارد ریال از منابع داخلی خود را به صورت وجوه اداره شده توسط بخش های خصوصی و تعاونی با تایید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص دهند.
 
به گزارش ایرنا، تبصره 18 لایحه بودجه سال 1397 کل کشور به استفاده از وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخته است.
در این تبصره، به شرکت های تابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود با تایید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یک هزار و 400 میلیارد ریال از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه گذاری های خطر پذیر، ایجاد کارور(اپراتور) های ارائه کننده خدمات الکترونیکی در همه بخش ها، حمایت از طرح های توسعه ای اشتغال آفرین یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخش های خصوصی و تعاونی به صورت وجوه اداره شده تخصیص دهند. 
البته باید آیین نامه ای به پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه شده و به تصویب هیات وزیران برسد و مابه التفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند.
تسهیلات وام وجوه اداره شده به همه شرکت‌های خصوصی و تعاونی دارای قرارداد با دستگاه‌های دولتی و عمومی پرداخت می شود.
بر این اساس، در چهار گروه میزان وام پرداختی با توجه به مبلغ قرارداد شرکت‌ها با بخش دولتی و عمومی تعیین می شود که دریافت کننده وام ‌باید به محض پایان قرارداد، نسبت به تسویه آن با بانک عامل اقدام کند.
رییس دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی حضور یافت و ویژگی‌های لایحه بودجه سال 97 کل کشور را تشریح و سپس آن را به رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آتی 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است.

​​