تلفن همراه

سهم بازار سامسونگ سال آینده کاهش می‌یابد؟

 
 
به گفته موسسه تحلیل و تحقیقاتی استراتژی آنالتیکس، سهم بازار شرکت سامسونگ در سال آینده میلادی به کمتر از ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.
 
به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت سام موبایل، با اینکه سامسونگ در سال جاری میلادی ۲۰۱۷ فروش فوق العاده و خیره کننده ای داشت و در صدر پرفروش ترین های تکنولوژی بود برآورد شده است که در سال آینده میلادی رشد فروش آن متوقف شده و با کاهش ۲۰ درصدی روبرو خواهد شد.
 
شرکت تحقیقاتی و تحلیلی استراتژی آنالتیکس برآورد کرده است که فروش گوشی های هوشمند سامسونگ در بین پنج برند پرفروش جهان، در سال ۲۰۱۸ میلادی کمترین رشد را تجربه خواهد کرد.
 
این موسسه تحقیقاتی پیش بینی می کند که تا پایان سال ۲۰۱۷ سامسونگ تعداد گوشی های فروخته شده خود را به عدد ۳۱۹ میلیون گوشی هوشمند برساند که این به معنای تصاحب ۲۰.۵ درصد از سهم بازار است اما طبق پیش‌بینی‌های همین موسسه، فروش گوشی های هوشمند سامسونگ در سال آینده میلادی (۲۰۱۸) به عدد تقریبی ۳۱۵ میلیون دستگاه خواهد رسید و این بدان معناست که سهم بازار آن به  ۱۹.۲ درصد کاهش خواهد یافت.
 
این پیش بینی های جدید بر این اساس هستند که اپل از پرچمدار جدید خود یعنی آیفون ۱۰ رونمایی کرده است. از آن سو نیز سازندگان گوشی های هوشمند و رقبای چینی هم با عرضه گوشی های میان رده و پایین رده کار را برای سامسونگ بسیار سخت و دشوار کرده اند.
 
این موسسه تحقیقاتی در خصوص سایر برندهای مطرح همچون اپل، هوواوی، شیائومی نیز برآورد کرده است که سهم خود را در بازار حفظ کرده و یا آن را افزایش می دهند.

​​