بازی

بازی های مشهور رایانه ای باهوش می شوند

منبع: مهر

محققان و بازی سازان از مدتی قبل تلاش برای افزودن هوش مصنوعی به تولیدات محبوب خود را آغاز کرده اند و انتظار می رود به زودی شاهد نتیجه این تلاش ها باشیم.

شرکت یوبی سافت از جمله شرکت های سازنده بازی های ویدئویی است که از چند ماه قبل یک مرکز تحقیقاتی هوش مصنوعی به نام لافورج را تاسیس کرده و تعدادی از پژوهشگران دانشگاهی را در کنار کارمندان خود در آن به کار گرفته است.

مرکز یادشده دستاوردهایی هم داشته و از جمله نسخه ای تازه از یک بازی به نام واچ داگ ۲ را به طور محدود عرضه کرده که در آن خودروها و افراد پیاده در محیط شهری به مدد استفاده از هوش مصنوعی با یکدیگر تعاملات هوشمندانه ای دارند.

محققان می گویند از این فناوری هوش مصنوعی حتی می توان برای ارتقای خودروهای خودران نیز استفاده کرد تا آنها در موقعیت های شلوغ به عابران پیاده برخورد نکنند و در مسیر مناسب باقی بمانند. مهم ترین مزیت این فناوری امکان تست آن بر روی خودروهای خودران در محیط مجازی و بدون نیاز به حرکت این خودروها در دنیای واقعی است.

از جمله دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی در بازی های رایانه ای می توان به واقعی و باورپذیرتر کردن رفتار شخصیت های به کارگرفته شده در بازی های مختلف و حتی شناسایی کاربرانی اشاره کرد که در زمان اجرای بازی ها کلک می زنند یا رفتار مناسبی ندارند. 


​​