تلفن همراه

سرانجام جنگ ⁣قیمت‌ها: اعلام ورشکستگی اپراتور هندی با ۸۴ میلیون مشترک

 
اپراتور موبایل Aircel با ۸۴ میلیون مشترک که ظاهراً جنگ قیمت‌ها را در این کشور باخته، هفته گذشته با زیان ۲.۴ میلیارد دلاری، اعلام ورشکستگی کرد.
 
مذاکره میان کمپانی مالزیایی Maxis، مالک ۷۴% سهام ایرسل و RCom در اواخر ۲۰۱۷ به علت عدم اطمینان قانونی از ادامه کار، لغو شد و حالا مدیریت کمپانی از عهده بازپرداخت ۱۵۵ میلیارد روپیه (۲٫۳۸ میلیارد دلار) برنیامده و بنابراین اعلام ورشکستگی کرده است.
 
با ورود اپراتور Jio، ارائه دهنده سرویس LTE در سال ۲۰۱۶ و عرضه رایگان مکالمه صوتی و دیتای ارزان‌قیمت، بسیاری از اپراتورهای متوسط به پایین دچار ورشکستگی شده و باعث شد تا بازیگران بزرگی مانند Idea Cellular و Vodafone در هند باهم ادغام شوند. [منبع]
 
اپراتور Reliance Jio سال گذشته در حوزه اپراتوری تلفن همراه در هند وارد شده بود و با جذب ۱۶ میلیون مشترک طی یک‌ماه، سریعترین رشد را در جهان به خوداختصاص داد. در آن مقطع میزان دیتای مصرفی ماهانه آن نیز ۱۰۰۰ پتابایت گزارش شده و اعلام شده بود این شرکت با ورودی تهاجمی رقیبی خطرناک برای Airtel (بزرگ‌ترین اپراتورهای تلفن همراه هند) خواهد بود؛ ازجمله دلایل رشد سریع این اپراتور ارائه اینترنت ۴G نامحدود بوده است.
 
شایان ذکر است اپراتور جدیدالتأسیس جیو که از تابستان سال گذشته با مشارکت سامسونگ، روی فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز  شروع به فعالیت کرده ⁣۱۶۰ میلیون مشترک LTE را جذب و هدف ۹۰۰ میلیون کاربر را پیگیری می‌کند

​​