تلفن همراه

این گوشی های هوشمند آلکاتل قدرتمند صد دلار قیمت دارند

شرکت آلکاتل دو گوشی هوشمند کم وبیش قدرتمند تولید و روانه بازار کرده که با پرداخت حدود صد دلار قابل خریداری و استفاده هستند.
به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، گوشی های یادشده ۱X  و  ۳Vنام دارند و اولین بار در کنگره جهانی موبایل از آنها رونمایی شد.
 
۱X اولین گوشی هوشمند دنیاست که حدود ۱۰۰ دلار قیمت دارد و از نسبت نمایش بصری ۱۸ به ۹ بر روی نمایشگر خود برخوردار است. در این گوشی از پردازنده MediaTek MT۶۷۳۹، یک گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی استفاده شده است. دقت نمایشگر این گوشی ۴۸۰ در ۹۶۰ پیکسل است. دوربین اصلی این گوشی ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین سلفی آن ۵ مگاپیکسلی است.
 
قرار است این گوشی با حسگر اثرانگشت عرضه شود که برای چنین تلفن همراه ارزان قیمتی بسیار جالب توجه است. سیستم عامل اصلی این گوشی Android Go است که نسخه سبک تر سیستم عامل اندروید محسوب می شود و برای گوشی هایی با RAM پایین طراحی شده است.
 
گوشی ۳V پیشرفته تر بوده و دارای دوربین دوگانه است. پردازنده MediaTek MT۸۷۳۵A، دو گیگابایت رم و ۱۶ یا ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی از جمله ویژگی های این تلفن همراه محسوب می شود.
 
دقت دوربین اصلی این گوشی با لنز دوگانه ۱۲ مگاپیکسل و دقت دوربین سلفی آن ۵ مگاپیکسل است. نسبت تصاویر نمایشگر گوشی یادشده هم ۱۸ به ۹ بوده ولی دقت و وضوح آن بیشتر و برابر با ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ پیکسل است. سیستم عامل این گوشی Android Oreo است. زمان عرضه و قیمت دقیق این گوشی ها طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

​​