تلفن همراه

احتمال کاهش بهای آیفون‌ ۱۰ اس

یک تحلیلگر پیش‌بینی کرده است بهای آیفون‌های مدل ۲۰۱۸ شرکت اپل نسبت به نسل پیشین خود کاهش یابد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت phonearena، هفته گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت اپل قصد دارد هزینه قطعات و نیروی کار لازم برای تولید نسخه‌های آینده آیفون ۱۰ را که در ماه‌های آینده رونمایی خواهد شد، کاهش دهد.
 
تحلیلگر شرکت کی جی آی نیز پیش‌بینی کرده است شرکت اپل در ماه سپتامبر سال جاری، از سه مدل جدید تلفن‌های هوشمند آیفون رونمایی کند.
 
این آیفون‌ها ادامه خط تولید آیفون ۱۰ محسوب خواهند شد و به صفحه‌های نمایش ۵.۸ اینچی از نوع آمولد مجهز خواهند بود.
 
گفته‌ها حاکی از آن است آیفون ۱۰ اس پلاس از صفحه‌ای ۶.۵ اینچی آمولد بهره‌مند خواهد شد. این در حالی است که در آیفون ۹ از صفحه نمایشی ال سی دی ۶.۱ اینچی استفاده خواهد شد.
 
با این‌که تمامی این تلفن‌های همراه به نمایشگرهای تمام صفحه، دوربین TrueDepth و فیس آیدی مجهز خواهند بود، آیفون ۹ تنها یک دوربین عقب دارد و از فناوری لمس حساس به فشار (موسوم به لمس سه بعدی) بهره مند نخواهد بود.
 
اکنون یک تحلیلگر از شرکت آر بی سی درباره نحوه قیمت‌گذاری آیفون‌های جدید شرکت اپل اظهار نظر کرده است. به باور این تحلیلگر، آیفون ۹ قیمتی بالاتر از ۷۰۰ دلار خواهد داشت. در صورت در نظر نگرفتن آیفون SE۲، این ارزان‌بها ترین تلفن هوشمند اپل در سال ۲۰۱۸ خواهد بود.
 
همچنین، این تحلیلگر در گمانه‌زنی‌های خود اعلام کرده است بهای آیفون ۱۰اس ممکن است از ۸۹۹ دلار شروع شود که این، کاهشی ۱۰۰ دلاری نسبت به آیفون ۱۰ مدل ۶۴ گیگابایتی را نشان خواهد داد. بر اساس گفته‌های این تحلیلگر، ممکن است آیفون ۱۰اس پلاس که به صفحه نمایش بزرگی مجهز خواهد بود، ۹۹۹ دلار قیمت‌گذاری شود.
 
این کارشناس همچنین پیش‌بینی کرده است آیفون ۹ فروش به مراتب بیشتری نسبت به دو آیفون ۱۰اس داشته باشد. به این ترتیب، شرکت آر بی سی پیش‌بینی می‌کند بهای میانگین برای آیفون‌ها در مدل‌های ۲۰۱۸ اپل با کاهش مواجه شود. این در حالی است که گفته می‌شود این کاهش بها برای سهام شرکت اپل خوشایند خواهد بود و ارزش سهام این شرکت را در سه ماهه نخست سال سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد داد.

​​