تلفن همراه

سامسونگ به پشتیبانی از گلکسی اس 6 پایان داد

منبع: زومیت
با توجه به رونمایی سامسونگ از گلکسی اس ۹، سامسونگ پشتیبانی از خانواده گلکسی اس ۶ را متوقف می‌کند.
 
خانواده گلکسی اس ۶ شامل دستگاه‌هایی چون گلکسی اس ۶، گلکسی اس ۶ اج، گلکسی اس ۶ اج پلاس و نسخه سرسخت گلکسی اس ۶ اکتیو است. سامسونگ به‌صورت رسمی اعلام کرد که پشتیبانی از این دستگاه‌ها به‌پایان رسیده است و دیگر هیچگونه آپدیتی دریافت نمی‌کنند. آخرین آپدیت عرضه‌شده برای این دستگاه‌ها، اندروید ۷ نوقا در ۵ فوریه ۲۰۱۸ بود که تا به آن تاریخ تمام مشکلات امنیتی برطرف شد. به عبارت دیگر، دستگاه‌های مذکور آپدیت تمام مشکلات امنیتی در سال‌های اخیر را دریافت کرده‌اند و نگرانی وجود ندارد.
 
زمانی که پشتیبانی رسمی از دستگاه توسط شرکت به پایان برسد، بدین معنی است که دستگاه به‌صورت رسمی آپدیتی دریافت نمی‌کند و برای نسخه‌های بعدی اندروید یا حتی به‌روزرسانی‌های دیگر، باید به انجمن‌های تخصصی مراجعه کنید و از توسعه‌دهندگان دیگری بخواهید. برای مثال گلکسی اس ۶ با دارا بودن پردازنده‌ای ۶۴ بیتی و ۳ گیگابایت رم می‌تواند اندروید ۸.۱ اوریو را به‌راحتی اجرا کند و با توجه به این‌که توسعه‌دهندگان دستگاه‌هایی مطرح همانند گلکسی اس ۶ را به این زودی رها نمی‌کنند، نسخه پورت‌شده با کمترین باگ ارائه خواهد شد. اما باید حد انتظار خودتان را در نسخه‌های جدیدتر پایین بیاورید؛ چرا که محدودیت‌های قابل‌ توجهی از نظر میزان قدرت موردنیاز برای پردازش وجود دارد.
 
گلکسی اس ۶ دستگاهی بسیار محبوب بود. بعد از تمام حواشی ایجادشده برای گلکسی اس ۵، منتظر بودیم سامسونگ از دستگاهی کاملاً متفاوت رونمایی کند. گلکسی اس ۶ اولین تجربه سامسونگ برای ورود به طراحی جدید بود. نسخه اج به‌تنهایی انقلابی را رقم زد که اکنون شاهد تکامل بی‌نظیر آن هستیم. با همه‌ی این‌ها هنوز این دستگاه می‌تواند برای افراد مختلفی مناسب باشد. با توجه به قیمت، این دستگاه مشخصات خوبی دارد. در آن زمان، رقبایی چون ال‌جی جی ۴، گوگل نکسوس ۶ پی و اچ‌تی‌سی وان ام ۹ به‌خوبی با این دستگاه رقابت کردند.

​​