تلفن همراه

آی‌فون ۵ اس اپل ویژگی «سلامت باتری» iOS ۱۱.۳ را دریافت نمی‌کند

منبع: فارنت
آی‌فون‌ ۵ اس در گروه گوشی‌های آی‌فونی قرار می‌گیرد که بعد از تمام شدن عمر باتری کند می‌شوند و ظاهرا ‌آی‌فون ۵اس اپل ویژگی «سلامت باتری» iOS ۱۱.۳ را دریافت نمی‌کند. اگر اخبار را دنبال کرده باشید حتما‌ به خاطر دارید که اعلام شد باتری قدیمی آی‌فون شما شاید باعث کند شدن عملکرد آن شود. بر اساس این خبر بعضی از گوشی‌های قدیمی آی‌فون که باتری آنها عمر خود را کرده است کند می‌شوند و حتی ممکن است گوشی در حین انجام کارهای سنگین خاموش شود.
اپل برای رفع این مشکل ابتدا از کاربران آی‌فون‌های قدیمی عذرخواهی کرد و در کنار تخفیف ویژه برای تعویض باتری، ابزاری را نیز در نسخه iOS ۱۱.۳ منتشر کرد که به کاربران آی‌فون‌‌ها اجازه می‌دهد تا وضعیت سلامت باتری گوشی را بررسی کنند. این اپلیکیشن در کنار زیرنظر گرفتن وضعیت باتری به کاربر اجازه می‌دهد تا جلوی فشار آوردن بیش از حد به پردازنده گوشی را نیز بگیرد. این ویژگی برای کاربران آی‌فون‌های ۶ و بالاتر منتشر شده است. از طرف دیگر اپل پیش از این گفته بود که ویژگی‌های بیشتری را در این زمینه برای گوشی‌های آی‌فون ۸، آی‌فون ۸ پلاس و آی‌فون X در نظر خواهد گرفت تا از این طریق کاربر بتواند با دقت بیشتری سلامت باتری گوشی را بررسی کند.
 
در این بین شاهد انتشار آپدیت iOS نسخه ۳/ ۱۱ برای گوشی آی‌فون ۵‌اس نیز بودیم، این گوشی قدیمی‌ترین آی‌فون اپل است که آپدیت ۳/ ۱۱ را دریافت می‌کند. در این آپدیت آی‌فون ۵اس به ویژگی «سلامت باتری» دسترسی نخواهد داشت، چرا که از قرار معلوم اپل مدعی است پردازنده آی‌فون ۵اس‌ پس از پایان مدت عمر باتری دستکاری نمی‌شود و سرعت گوشی کندتر نخواهد شد و چنین مشکلی را تنها کاربران آی‌فون ۶ و بالاتر تجربه می‌کنند. به این ترتیب می‌توان گفت اگر آی‌فون ۵اس‌ دارید نیازی نیست از عدم دسترسی به ویژگی سلامت باتری در آپدیت iOS نسخه ۳/ ۱۱ نگران باشید چرا که این گوشی محدودیتی به لحا‌ظ باتری و کند شدن آن ندارد.
 

​​