فناوری اطلاعات

آشنایی با مطرح‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ | فارکرای ۵

منبع: همشهری آنلاین
بازی Far Cry ۵ عنوان یک بازی ویدیویی در سبک اکشن ماجراجویی است که توسط کمپانی یوبی سافت برای کنسول‌های نسل هشتم و ویندوز در ۲۸ مارس منتشر شد.
این بازی پنجمین سری اصلی از بازی‌های فارکرای به حساب می‌آید. داستان بازی در ایالت مونتانا و در شهرHope County جریان دارد که در این شهر یک واعظی به نام جوزف سید با حرف‌های عامه پسندانه کنترل این ناحیه را بر عهده گرفته است و سیاست‌های دیکتاتوری بر آن اعمال می‌کند.
 
این واعظ یک تفکری به نام پروژه در دروازه ایدن (Project at Eden's Gate) ذهن مردم را فریب داده و خواستار جدایی این شهر شده است. طبق معمول بقیه بازی‌های فارکرای، بازیکن نقش یک کلانتر تازه وارد به این شهر را ایفا می‌کند که به همراه جنبش مقاومت علیه این واعظ دست به شورش میزنند.
 
سبک این بازی اکشن ماجراجویی با عناصر جهان باز و دید اول شخص است. سازنده در این بازی سعی کرده یک تازه سازی در گیم‌پلی داشته باشد که تا حدی موفق عمل کرده. سلاح‌های جدیدی در این بازی تعریف شده که بازیکن می‌تواند از آن‌ها استفاده کند، اما بازی تاکید بسزایی بروی نبرد های تن به تن دارد.
 
منتقدان تا توانسته‌اند حسابی از روند بازی فار کرای ۵ تعریف کرده‌اند. برخلاف شماره‌های اخیر فار کرای، خبری از برج‌های بلند نیست تا از آن‌ها بالا بروید و آیتم‌های داخل نقشه را برای خود آزاد کنید.
 
نقشه‌ی بزرگ بازی از همان ابتدا برای شما باز است. خبری از مراحلی که در آن‌ها پوست حیوان جمع می‌کنید و گشت و گذارهای پوچ در نقشه نیست. با اینکه هنوز هم می‌توانید در بازی، همه کار انجام دهید، ولی خط اصلی بازی شما را به دنبال چنین ماموریت‌هایی نمی‌فرستد.
 
فار کرای ۵، از داستان آن گرفته تا تمام مراحلش را، می‌توان تمام و کمال به صورت چند نفره و آنلاین تجربه کرد. بازی هم‌چنین یک بخش مرحله سازی به اسم Far Cry Arcade دارد که در آن می‌توان نقشه‌های مختلفی ساخت و آن‌ها را به اشتراک گذاشت.
 
 

​​