تلفن همراه

چطور تنظیم خودکار روشنایی را در iOS 11 غیرفعال کنید؟

منبع: ایرانسل

روشنایی نمایشگر یک گوشی تلفن همراه، بر خوانایی آن در شرایط مختلف بسیار تاثیرگذار است. به‌عبارت ساده‌تر، وقتی در محیط باز و زیر تابش مستقیم آفتاب به نمایشگر خود نگاه می‌کنید، طبیعتا به بیشترین سطح روشنایی آن نیاز دارید تا بتوانید جزئیات مورد نظر خود را ببینید. از سوی دیگر، روشنایی بیش از حد در محیط تاریک می‌تواند چشمانتان را آزرده کند.

تولیدکنندگان برای غلبه بر نگرانی‌ها و مشکلات کاربران درباره روشنایی مناسب نمایشگر ابزارهایشان، از حسگر نور محیطی برای تنظیم خودکار روشنایی استفاده می‌کنند. این حسگر با سنجش مقدار نور موجود در محیط اطراف گوشی، روشنایی نمایشگر را تنظیم می‌کند. اما گاهی عملکرد این حسگر بیش از حد مداخله‌جویانه به‌نظر می‌رسد و تغییرات اعمال ‌شده، صحیح نیست. در عین حال، گروهی از کاربران می‌خواهند میزان روشنایی نمایشگر ابزارشان را بر اساس تمایل خودشان تنظیم کنند. مثلا، گروهی از کاربران ترجیح می‌دهند روشنایی نمایشگر را تا حد امکان کاهش دهند تا بتوانند هرچه بیشتر در ذخیره توان باتری ابزارشان صرفه‌جویی کنند. این کار کاملا امکان‌پذیر است و تا نسخه دهم iOS روش نسبتا ساده و مستقیمی برای انجام آن وجود داشت. با این‌ حال، ظاهرا اپل در نسخه یازدهم سیستم‌عامل خود تصمیم گرفته است این تنظیم را جابجا کند و آن را در مسیری پیچیده‌تر قرار دهد.

Auto-Brightness option

همان‌طور که در تصویر سمت چپ مشاهده می‌کنید گزینه Auto-Brightness در iOS 10 وجود داشته ولی در تصویر سمت راست که مربوط به iOS 11 است این ویژگی حذف شده است.

همچنین، تنظیمات مورد بحث ما تا همین اواخر در منوی Display & Brightness قرار داشت که مسیری بدیهی برای آن به‌نظر می‌رسد، اما حالا این گزینه به کجا انتقال یافته است؟

در iOS 11 باید برای رسیدن به این گزینه مسیر طولانی‌تری را طی کنید. برای این منظور در منوی Settings روی General ضربه بزنید و سپس به منوی Accessibility بروید.

Auto-Brightness option

حال روی Display Accommodations ضربه بزنید تا به منوی مربوط وارد شوید. در اینجا می‌توانید گزینه Auto-Brightness را پیدا کنید و آن را بر اساس خواست خود فعال یا غیرفعال کنید.

Display Accommodations

همان‌طور که خود گزینه به شما هشدار می‌دهد، غیرفعال کردن ویژگی تنظیم خودکار روشنایی روی زمان تخلیه باتری ابزار شما تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال اگر این ویژگی را غیرفعال کرده باشید و روشنایی صفحه نمایشگر را به‌صورت دائمی در حالت زیاد تنظیم کنید، باتری گوشی شما زودتر تخلیه می‌شود. بنابراین، بهتر است آگاهانه از این گزینه استفاده کنید.


​​