تلفن همراه

ال‌جی از پس تولید پنل‌های اولد آیفون برمی‌آید؟

منبع: ایسنا
مدتی پیش اپل تصمیم گرفت که وابستگی خود را به سامسونگ، رقیب قدرتمند خود، کاهش دهد و علاوه بر سامسونگ، با شرکت کره‌ای ال جی نیز به منظور تولید پنلهای اولد گوشی های هوشمند و جدید آیفون وارد مذاکره شد.
 
به گزارش the verge، اما برخی از گزارش‌ها حاکی است که شرکت ال جی همچون سامسونگ نمی‌تواند از پس کیفیت درخواستی پنل‌های اولد اپل برآید.
 
وال استریت ژورنال گزارش داده است که انگار تلاش اپل برای جایگزین کردن سامسونگ بی‌نتیجه بوده و به بن بست رسیده است چراکه اپل تردید دارد که آیا شرکت جایگزین سامسونگ یعنی ال جی که دومین تولیدکننده و سازنده نمایشگرهای اولد (OLED) در جهان است، می‌تواند در این زمینه موفقیت‌آمیز عمل کند یا خیر.
 
تحلیلگران بر این باورند که اپل نمی‌خواهد رضایت کاربرانش از گوشی‌های آیفون را با هیچ چیز دیگری عوض کند، بنابراین به دنبال یک تامین‌کننده قدرتمند است تا علاوه بر کاهش وابستگی و خروج از انحصار سامسونگ، کیفیت پنل‌های اولد بکار رفته در گوشی‌های جدید آیفون نیز بالا باشد.
 
با توجه به تعداد زیاد تقاضا و تولید گوشی‌های هوشمند آیفون، تحلیلگران ماه‌هاست که هشدار داده‌اند اپل یک نیاز فوری به تامین‌کننده دیگر برای صفحه‌های نمایش اولد خود دارد، این در حالیست که وابستگی آن به سامسونگ، بدان معناست که این غول تکنولوژی کره‌ای بر نحوه قیمت‌گذاری محصولات اپل تاثیر مستقیم داشته و کنترل سهم بازار گوشی‌های آیفون را در اختیار دارد.
 
ال جی که پنل‌های اولد برای گوشی هوشمند V۳۰ استفاده کرده است، ظاهرا از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیست. این شرکت همچنین صفحه نمایش گوگل پیکسل ۲ ایکس ال را تولید کرده است که هنوز رضایت کاربرانش معلوم و مشخص نشده است. بسیاری می‌گویند ال جی از پس تولید و تامین پنل‌های اولد برای گوشی‌های جدید آیفون برنمی‌آید.
 
ال جی که بزرگترین سازنده نمایشگرهای اولد برای تلویزیون است، قصد دارد در تامین پنل‌های اولد گوشی‌های هوشمند نیز پیشگام باشد.
 

​​