فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات: باید منتظر تصمیم مراجع تصمیم گیر در مورد پیام رسان های خارجی بود

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره موضوع صوت و تصویر فراگیر گفت: موضوع مهم در این حوزه تعریف صوت و تصویر فراگیر است که مرجع تعیین این تعریف شورای عالی فضای مجازی است.
به گزارش تماس نیوز، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه مراسم روز جهانی دختران در ICT و در پاسخ به سوال خبرنگاران با تاکید بر این که برنامه وزارت ارتباطات در زمینه فضای مجازی اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی است، درباره فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور، گفت: درباره نحوه فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور منتظر تصمیم مراجع تصمیم گیر در این زمینه هستیم.
وی درباره موضوع انحصار صدا و سیما بر صوت و تصویر فراگیر نیز افزود : موضوع مهم در این حوزه تعریف صوت و تصویر فراگیر است که مرجع تعیین این تعریف شورای عالی فضای مجازی است .
آذری جهرمی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما این است که این تعریف در شورای عالی فضای مجازی تصویب شود و بعد نظام قانون گذاری بر آن تدوین شود چرا که قانون گذاری قبل از آن باعث مشکلاتی در مدل اقتصادی و مدل توسعه ای لایه خدمات و محتوا در شبکه ملی اطلاعات می شود.
 
وی تصریح کرد: بنابراین بحث ما این است که این موضوع به شورای عالی فضای مجازی منتقل شودو در آن جا تصمیم گیری ها صورت پذیرد و بعد به دست قانونگذار برسد.

​​