تلفن همراه

با مرورگر اوپرا تاچ از وب گردی لذت ببرید

 
 
به تازگی اوپرا یک مرورگر جدید مخصوص گوشی های هوشمند اندرویدی تحت عنوان «اوپرا تاچ» را رونمایی و ارائه کرده است که وب گردی را برای کاربران آسانتر از پیش می‌کند.
 
 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، مرورگر اینترنتی اوپرا که یکی از محبوب ترین مرورگرهای جهان است به تازگی به منظور تسهیل استفاده کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی تصمیم گرفته است یک مرورگر جدیدی را معرفی و ارائه کند که کاربران بدین وسیله قادر خواهند بود با به کار بردن تنها یک دست از آن به راحتی استفاده کنند.
 
این مرورگر که اوپرا تاچ نام دارد، از یک رابط کاربری خلاقانه و آسان بهره مند است و دارای قابلیت های جذابی برای کاربرانش است. به عنوان مثال، یکی از بهترین و پرکاربردترین ویژگی های آن، این است که کاربران به سادگی می توانند یک وب سایت را از موبایل به رایانه خود انتقال دهند و بالعکس. البته این در حالیست که در هر دو (گوشی و رایانه) از مرورگر اوپرا استفاده کنید.
 
 
 از دیگر ویژگی های آن، می توان به حالت جذاب نوار آدرس که در بالای صفحه نمایش ظاهر می شود، اشاره کرد که در هنگامی که درحال وب گردی هستید، دکمه کوچکی زیر نمایشگر پدیدار می شود که امکان دسترسی به سایر زبان ها و ابزارها را برای شما فراهم می آورد. در اصل، همین مساله هم باعث شده است که اوپرا تاچ ادعا کند کاربران با استفاده از تنها یک دست قادر خواهند بود به وب گردی بپردازند.
 
یکی دیگر از ویژگی های جدید اوپرا تاچ، قابلیت flow است که این امکان را به کاربران می دهد تا محتوای موردنظر خود را از یک وب سایت به پلتفرم یک وب سایت یا پیام رسان دیگر منتقل کرده و آن را مطالعه کنند.
 
لازم به ذکر است که این نخستین باری نیست که اوپرا مرورگرهای جدید و به روزرسانی های خلاقانه ای را برای استفاده کاربرانش فراهم آورده است اما باید دید که کاربران تا چه حدی از مرورگر اندرویدی آن استقبال می کنند.
 
بر اساس گفته های مرورگر اوپرا، این نسخه هم اکنون تنها برای گوشی هایی با سیستم عامل اندروید  در دسترس است و قرار است به زودی نسخه سیستم عامل iOS آن نیز طراحی و ارائه شود.

​​