تلفن همراه

آیفون ۶.۱ اینچی لمس سه‌بعدی ندارد

تحلیلگر مشهور محصولات اپل به تازگی اعلام کرده است که گوشی جدید آیفون ۶.۱ اینچی، از قابلیت لمس سه بعدی بی‌بهره خواهد بود.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت اپل اینسایدر، مینگ چی کو – تحلیلگر مشهور محصولات اپل فعال در موسسه تحقیقاتی  Securities KGI – در تازه‌ترین پیش‌بینی خود اعلام کرده است که گوشی‌های هوشمند آیفون ۶.۱ اینچی که قرار است در نیمه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی معرفی و سپس روانه بازار شوند، فاقد فناوری لمس سه بعدی خواهند بود ولی بجای آن، از فناوری CGS به منظور افزایش مقاومت نمایشگر بهره‌مند خواهد شد.
 
اپل با اینکه گوشی آیفون ۱۰ (ایکس) را با نمایشگر اولد عرضه کرد، اما می‌خواهد همچنان به روند تولید و عرضه گوشی‌های مجهز به صفحه نمایش LCD ادامه دهد. به همین خاطر انتظار می‌رود جانشینان آیفون ۸ و ۸ پلاس از داشتن پنل‌های اولد بی‌بهره باشند.
 
این تحلیلگر مشهور می‌گوید: آیفون‌های جدید مدل ۲۰۱۸ اپل احتمالا از یک فناوری لمس جدید بهره می‌برند که این امر فقدان تجهیز به لمس سه بعدی را به دنبال خواهد داشت.
 
وی در ادامه برآوردهای خود عنوان می‌کند که این آیفون‌ها احتمالا وزن کمتر و سبک‌تری خواهند داشت و نسبت به ضربه از مقاومت بالاتری برخودارند.
 
انتظار می‌رود قیمت پایه آیفون‌های مجهز به نمایشگر LCD ۲۰۱۸ اپل، ۵۵۰ دلار باشد، این درحالیست که برچسب قیمت ارزان‌ترین نسخه آیفون ۸ از ۶۹۹ دلار آغاز می‌شود.

​​