تلفن همراه

ممنوعیت عرضه گوشی های هوواوی و ZTE به نظامیان آمریکا

منبع: فناوران
در ادامه اعمال محدودیت ها علیه شرکت های چینی، این بار وزارت دفاع آمریکا فروش گوشی های هوواوی و ZTE توسط خرده فروشی های نظامی را ممنوع می کند.
 
پنتاگون به فروشگاه های در پایگاه های نظامی ایالات متحده دستور داده است که فروش گوشی های هوواوی و ZTE را متوقف کنند. وزارت دفاع ایالات متحده می گوید استفاده از این گوشی ها می تواند یک ریسک امنیتی باشد.
با این حال، فعلا هیچ محدودیت مستقیمی برای خرید دستگاه های هوواوی و ZTE برای مصارف شخصی وضع نشده است و کارمندان نظامی ایالات متحده می توانند همچنان این گوشی ها را از دیگر فروشگاه ها خریداری کنند. اما سخنگوی پنتاگون در ادامه شرح داد که این وزارتخانه در مورد لزوم صدور مشاوره ای در سطح نظامی برای این دستگاه ها در حال تصمیم گیری است.
هوواوی در واکنش به این خبر در بیانیه ای که برای سایت ورج ارسال کرد، گفت: محصولات هوواوی به صورت گسترده در ۱۷۰ کشور جهان به فروش می روند و در هر کشوری که ما به صورت جهانی فعالیت می کنیم از جمله ایالات متحده، از بالاترین استانداردهای امنیتی، حریم شخصی و مهندسی برخوردار هستند. ما به تعهدات نسبت به آزادی و شفافیت در تمام امور خود پایبند می مانیم و با صراحت می گوییم که هیچ دولتی هرگز از ما نخواسته است بر سر امنیت یا درستی هیچ یک از شبکه ها یا دستگاه هایمان مصالحه کنیم.
مقامات دولت آمریکا می گویند احتمال دارد چین به منظور فراهم کردن امکان جاسوسی، از سازندگانش خواسته باشد که در دستگاه هایشان راه نفوذ ایجاد کنند.
 با این حال، هوواوی و زدتی ای احتمال چنین مساله ای را رد کرده اند. یک منبع ناشناس به وال استریت ژورنال گفته است رهبران نظامی احتمال می دهند که پکن بتواند با بهره گیری از دستگاه های زدتی ای و هوواوی مختصات دقیق سربازان را تعیین و حرکات آن ها را ردیابی کند.
 

​​