بازی

فناوری اطلاعات

May 6, 2018
12:07 یکشنبه، 16ام اردیبهشتماه 1397
کد خبر: 90357

رشد ۹۴ درصدی درآمد بازی‌های اندرویدی ایران در سال ۹۶

درآمد بازی‌های ایرانی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ رشد ۹۴ درصدی داشته است و برنامه‌های ایرانی نیز توانسته‌اند در سال گذشته درآمد خود را ۶۴ درصد افزایش دهند.
صنعت برنامه‌های موبایل ایران در سال 96 به رشد شتابان خود ادامه داد و در این سال، استقبال کاربران و توسعه‌دهندگان بیشتر از سال‌های پیش بود.
 
کاربران بزرگترین فروشگاه برنامه‌های اندرویدی ایران نیز در پایان سال گذشته، امکان دانلود بیش از 151 هزار برنامه و بازی را داشتند.
 
بازار در راستای ایجاد شفافیت، اطلاعات کلیدی این صنعت را منتشر کرده که به شرح زیر است:
 
براساس اطلاعات ارائه شده تنها بر روی این فروشگاه برنامه‌های کاربردی 36 میلیون نصب فعال که به معنای تعداد کاربرانی است که در پایان هر سال برنامه بازار روی تلفن همراهشان نصب بوده، صورت گرفته است.
 
تعداد توسعه دهندگان این فروشگاه ایرانی تا پایان سال گذشته به 23 هزار تیم رسیده که به همت آنها، 151 هزار برنامه و بازی در اختیار کاربران فضای مجازی برای دانلود قرار گرفته است.
 
نگاهی به وضعیت مدل‌های درآمدی ایجاد شده روی این پلت‌فرم نشان می‌دهد که 54 درصد خریداران تنها خریدار محصولات درون برنامه‌ای بودند و به ترتیب 29 و 17 درصد هم به برنامه‌های فروشی و «هر دو نوع از برنامه‌ها شامل فروشی و درون برنامه‌ای» رغبت نشان داده‌اند.
 
عملکرد درآمدی برنامه‌ها و بازی‌های ایرانی در سال گذشته نشان می‌دهد که درآمد بازی‌های ایرانی نسبت به سال 95 رشد 94 درصدی داشته است و برنامه‌های ایرانی نیز توانسته‌اند در سال گذشته درآمد خود را 64 درصد افزایش دهند.
 
همچنین تعداد تراکنش‌های موفق صورت گرفته از برنامه‌ها و بازی‌های ایرانی به ترتیب 18 و 22 درصد افزایش داشته‌اند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.