تلفن همراه

تلاطم بازار موبایل به دنبال نوسان ارز

منبع: دنیای اقتصاد
از روزهای آغازین سال‌جاری بازار موبایل به دنبال نوسان نرخ ارز با تلاطم مواجه شده است.
سال‌جاری از همان روزهای آغازین با تغییر ناگهانی نرخ ارز روبه‌رو شد و تاکنون هم تلاطم در بازار ارز وجود دارد. به‌تبع این اتفاق بازار موبایل از نوسان نرخ ارز تاثیر گرفته و دستخوش تغییرات شدیدی شده است.
در این یکی دو ماه اخیر تابلوی قیمت گوشی‌ها مانند تالار بورس مدام در حال نوسان بوده و اگر صبح یک گوشی را قیمت کنید معلوم نیست بعد از ظهر همان گوشی را با آن قیمت بتوانید بخرید یا نه.
به دنبال این مشکلات بسیاری از فروشندگان با وجود رشد بی‌سابقه قیمت موبایل‌ها باز هم حاضر به فروش موبایل‌های خود به‌ویژه پرچمداران نیستند.
در این میان برخی فروشندگان هم از نابسامانی بازار استفاده کرده و هریک قیمت متفاوتی عرضه می‌کنند. به همین سبب خریداران هم این روزها را زمان مناسبی برای خرید نمی‌بینند و ترجیح می‌دهند صبر کنند تا این تلاطم از بین برود. 
حالا مدت‌هاست که بازارهای موبایل خلوت‌تر از همیشه شده و  اگر هم کسی در این بازارها دیده شود به دنبال خرید نیست و در پی کسب اطلاعات از قیمت‌ها است. خرید و فروش موبایل با شدت بی‌سابقه‌ای پایین آمده و خریداران همچنان در سردرگمی بین قیمت‌هایی به سر می‌برند که هر لحظه دستخوش تغییر می‌شود و قیمت ثابتی ندارد. با این شرایط روزهاست که همه در انتظار به سر می‌برند و معلوم نیست این وضعیت چه زمانی به پایان می‌رسد و بازار موبایل به ثبات و روند طبیعی خود نزدیک می‌شود.

​​