تلفن همراه

توصیه های خواندنی «تیم کوک» به دانشجویان/ متفاوت فکر کنید

منبع: مهر
تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل روز گذشته با حضور در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه دوک در دورهام کارولینای شمالی توصیه های خواندنی به آنها ارائه کرد.
 
به گزارش مک رومورز، وی از فارغ التحصیلان این دانشگاه خواست به جای آنکه شرایط فعلی و موجود را بپذیرند، متفاوت فکر کنند تا دستاوردهای تازه ای داشته باشند.
 
تیم کوک گفت شما باید تلاش کنید تا دنیا را بهتر از چیزی که امروز هست کنید و پا جای پای رهبران شرکت های فناوری مانند استیو جابز و غیره بگذارید. وی در بخش دیگری از سخنان خود از تعهد اپل به حفظ محیط زیست و حریم شخصی کاربران خبر داد.
 
مدیرعامل اپل تصریح کرد: روند پیشرفت به میزان چشمگیری تسریع شده و به مدد فناوری هر فرد ابزار و توانایی ساختن جهانی بهتر را داراست. لذا ما در بهترین شرایط تاریخی زندگی می کنیم و من شما را تشویق می کنم تا از قدرتی که در اختیار دارید، به بهترین نحو استفاده کنید. تلاش کنید دنیا را قبل از ترک به جای بهتری مبدل کنید.
 
به گفته تیم کوک بزرگترین چالش زندگی پی بردن به این مساله است که چه زمانی باید عقلانیت متعارف را کنار گذاشت و لذا هر چه جهان امروز به ارث گذاشته را نپذیرید و برای ارتقای خود تا حد امکان تلاش کنید و بدانید تحول زمانی حاصل می شود که افراد جرات پذیرش چیزهای متفاوتی را پیدا کنند. جرات متفاوت فکر کردن را داشته باشید.
 
تیم کوک خود در سال ۱۹۸۸ از دانشگاه دوک فارغ التحصیل شده و هم اکنون نیز عضو هیات امنای این دانشگاه محسوب می شود.

​​