رسانه‌های اجتماعی

وزیر ارتباطات: سروش عملیات روانی راه انداخته است

منبع: فناوران
تک و پاتک وزیر ارتباطات و حامیان وی با شرکت سروش با متلک و طعنه در توییتر در روزهای گذشته افزایش یافته است. در آخرین بخش از این ماجرا وزیر ارتباطات شرکت سروش را به ایجاد جنگ روانی به جای حل مشکلات از راه فنی متهم کرد و مدیر عامل سروش نیز در پاسخ به طعنه نوشت: سابقه من فنی است و با این واژه بیگانه ایم.
 
اختلاف سروش و وزارت ارتباطات و فناروی اطلاعات آنجا علنی شد که میثم سیدصالحی در توییتر خود از تخصیص نیافتن نیازهای فنی لازم انتقاد کرد: ما ۲۴ ساعته علاوه بر تلاش برای حل چالش های نرم افزاری، پیگیر تأمین نیازهای فنی از سوی اپراتورها و دولت هستیم که ظاهرا بدون کمک آقای جهرمی این مشکلات برطرف نمی شود. 
مدیرعامل سروش در توییتی دیگر نوشت: مشکل فعلی پهنای باند نیست. اختصاص فضا در LCT و مرکز امام، اختصاص نود CDN در اپراتورها، حذف ترجیح ترافیک بین الملل، سرویس رایانش و ذخیره ابری و نیز اختصاص کانال مستقیم پیامک، موارد زیرساختی حیاتی است که در اختیار سروش نیست.  وی ادامه داد: متاسفانه در چند روز گذشته و با وجود اطلاع شرکت زیرساخت از آی پی های سروش، دو آی پی ما بدون اعلام قبلی و به دلایل نامعلومی مسدود (بلاک) شده بود. این اتفاق فشار زیادی روی یکی از سرورهای اصلی ایجاد کرد و سرویس به شدت کند شد. امروز مشکل رفع شد؛ ما بابت صبوری کاربران سپاسگزاریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به مدیر پیام رسان سروش گفت: هم اکنون تنها یک پیام رسان در کشور نداریم و ۵ پیام رسان بومی در حال فعالیت هستند که یکی از آنها مرتباً به جای اینکه مساله را در جلسات فنی حل کند، بحث را به عملیات روانی می کشاند که به نظر می رسد این نه به سود آنها و نه به سود کشور خواهد بود. وی گفت: همکاران ما در وزارت ارتباطات و اپراتورها بنا را بر همکاری کامل با پیام رسان های بومی گذاشته اند و این مصوبه را به عنوان یک تکلیف ملی پیگیری می کنند اما مدلی که این پیام رسان بومی در حال پیگیری مطالبات خود است، خیلی مرسوم نبوده و ایجاد ذهنیت منفی می کند و تاثیر منفی دارد. مدیرعامل سروش نیز بلافاصله در توییتر پاسخ وزیر فاوا را داد و با کنایه ای به سابقه امنیتی وی نوشت: "کل سابقه ما فنی است و نسبت به واژه عملیات روانی کاملا بیگانه ایم. بحث ما در مورد ارتباط، رک در LCT، فضای CDN، بلاک آی پی و ترافیک و ... است. از حمایت های وزیر محترم سپاسگزاریم اما اتفاق عملی در زیرمجموعه ایشان نیفتاده است. انتظار ما چیزی فراتر از مصوبات شورای عالی فضای مجازی نیست."
 

​​