تلفن همراه

نقاش فرانسوی پرتره های تلفن هوشمند زنان را ویرایش می کند

منبع: ایرنا
یک شرکت برنامه نویسی چینی برای زیباسازی عکس با همکاری موزه بریتانیا تلفن همراه هوشمندی وارد بازار می کند که برای ویرایش تصاویر خود از نقاشی های «آنتوان واتو» الهام گرفته است و می تواند بهترین فیلترهای بهبود چهره را اعمال کند.
 
به گزارش روزنامه SOUTH CHINA MORNING POST، شرکت میتو Meitu که پیشرو در زمینه تلفن همراه اینترنتی در چین است با همکاری موزه بریتانیا یک گوشی هوشمند را به صورت محدود، برای زنان راه اندازی کرده است.
 
این شرکت، در تجارب زیبایی تلفن همراه پیشگام است و برنامه های آن توسط بیش از 450 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان استفاده می شود و هر ماه بیش از 6 میلیارد عکس و ویدیو را تولید می کند.
برنامه های ویرایش عکس و ویدئوی «میتو» از شناسایی چهره و الگوریتم های یادگیری ماشین برای شناسایی ویژگی های منحصر به فرد هر یک از کاربران استفاده می کنند و ارائه دقیق ترین و طبیعی برنامه آرایش مجازی و رتوش برای تنوع پوست و ساختار صورت هر فرد به صورت شخصی انجام می شود.
این گوشی با تمام ویژگی های پیشرفته شامل دوربین جلو 2 مگاپیکسل با تکنولوژی تثبیت کننده تصویر نوری و کیفیت عکس های شبیه به دوربین های DSLR به تکنولوژی زیبایی هوش مصنوعی مجهز است که می تواند اثرات بهبود چهره را با انواع فیلترهای نرم کننده جنس پوست و چهره ویرایش کند و با الهام از آثار «آنتوان واتو» یکی از مشهورترین هنرمندان روکوو در جهان طراحی شده است.
واتو سال 1683 در شهر والنسین از شهرهای فرانسه متولد شد و آغازگر سبک روکوکو است؛ سبکی که در آن موضوعاتی چون عشق و خوشگذرانی های اعیان را ترسیم می کردند و نقاشانی بودند که بیشتر مطابق ذوق طبقه متوسط نقاشی می کردند.
در نقاشی های واتو، حالت روانی پیکره ها با دقت بررسی و نمایانده شده اند و از نظر تجسم حالتهای متمایزکننده که ترکیب زیبایی از ظرافت و ملاحت هستند هرگز همترازی نداشته است؛ در عموم نقاشی های واتو احساسی از زودگذر بودن خوشی نهفته است که لطفی شاعرانه به آنها می بخشد.
میتو نیز از زمان آغاز به کار خود در سال 2008، همواره بر روی ایده «زیبایی» در هنگام تولید محصولات خود تمرکز کرده است. 
ئی وی «Yi Wei» معاون ارشد میتو می گوید: ما تنها یک گوشی هوشمند عادی نداریم بلکه کار ما هنر زیبایی است. 
وی ابراز امیدواری کرد که از طریق همکاری با موزه بریتانیا و ترکیب هنر و فناوری، مردم بیشتر زیبایی زندگی را ببینند و آن را تجربه کنند.
این تلفن هوشمند با عرضه محدود از فردا 20 مه در بازارهای جهانی در دسترس خواهد بود.
 

​​