فناوری اطلاعات

20 خرداد، ضرب الاجل رده بندی سنی بازی‌های تلفن همراه

منبع: ایسنا
رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: از این پس بازی‌های موبایلی برای انتشار در همه فروشگاه‌ها، باید دارای رده‌بندی سنی و قابل رؤیت برای مردم باشند و از 20 خرداد با بازی‌های فاقد این رده‌بندی برخورد خواهد شد.
 
خسرو کردمیهن افزود: براساس دستور و ابلاغیه‌ای که از سوی شورای فرهنگ عمومی داریم و قوانینی که به ما ابلاغ شده، با چنین بازی‌هایی برخورد می‌شود. وی ادامه داد: هرچند تمامی بازی‌های داخلی و خارجی که در حال عرضه هستند باید این رده‌بندی را دریافت کنند اما اولویت جدی ما روی بازی‌های ایرانی است.
کردمیهن یادآور شد: مجوز بعدی که ناشران باید داشته باشند، مجوز نشر است و عرضه‌کنندگان باید صرفاً بازی‌هایی را در مارکت‌های خود قرار دهند که ناشر آن از ما مجوز دریافت کرده است.
همچنین هر کدام از بازی‌ها باید پروانه انتشار داشته باشند که البته فرآیند دریافت مجوز انتشار، حسب قانون بسیار کوتاه است.
وی با تأکید بر کوتاه بودن روند گرفتن رده‌بندی، اظهار کرد: درحال حاضر ناشران می‌توانند با مراجعه و ثبت‌نام، مجوز نشر بگیرند و برای بازی‌هایشان هم پروانه انتشار دریافت کنند. امیدواریم درنهایت تا 20خردادماه به این موضوع سامان دهیم، چون وظیفه ما ساماندهی بازار چه در حوزه فیزیکی و چه حوزه دیجیتال است.
 

​​