تلفن همراه

عرضه نسخه ارزان‌قیمت پیکسل تا سال آینده

منبع: دنیای اقتصاد
شرکت گوگل طی سال‌جاری چند محصول در این بازار ارائه کرده اما ظاهرا محصولات بیشتر نیز در راه است. شایعات مختلفی منتشر شده مبنی بر اینکه گوگل تصمیم دارد یک مدل متوسط‌تر گوشی پیکسل را سال آینده معرفی کند. طبق گزارش‌های منتشر شده، این مدل گوشی قرار است مجهز به پردازنده ۷۱۰ اسنپ‌دراگون باشد و احتمالا تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد.
 
تا امروز خبرهای زیادی درباره این گوشی منتشر نشده اما پیش‌بینی می‌شود که این محصول جزو گوشی‌های متوسط بازار دسته‌بندی شده و بالطبع قیمت پایین‌تری خواهد داشت. تا امروز تمامی گوشی‌های مدل پیکسل شرکت گوگل، جزو گوشی‌های پیشرفته یا high-end محسوب شده و آخرین مدل آن در مقام مقایسه با گوشی‌های محبوبی همچون آی‌فون ۱۰ و گلکسی ۹ قرار داشتند.
اضافه شدن یک مدل مقرون به صرفه‌تر می‌تواند قشر وسیع‌تری از کاربران و مشتریان را پوشش دهد. قبلا نیز از عرضه مدل ارزان‌تر گوگل پیکسل، صحبت‌هایی شده بود.
ماه گذشته، Economic Times گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه گوگل قصد دارد مدل ارزان‌تری از پیکسل را برای بازارهای در حال توسعه ارائه کند، مدلی که پیش‌بینی می‌شد وزن سبک‌تری داشته و مجهز به سیستم‌عامل Android One است.
باید توجه داشت که این اخبار از سوی گوگل تایید نشده و نمی‌توان نظر قطعی داد. در حال حاضر شاهد هستیم که دستیار هوشمند گوشی پیکسل گوگل، در حال یافتن راهی برای ورود به گوشی‌های ارزان‌تر است. فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم گوگل برای نیمه دوم سال ۲۰۱۸، چه برنامه‌هایی دارد.
 

​​