تلفن همراه

با «موتو زد ۳ پلی» آشنا شویم

منبع: دنیای اقتصاد
اسمارت‌فون «موتو زد ۳ پلی» (Moto Z۳ Play) شرکت موتورولا قرار است تابستان امسال به همراه ۱۴ موتو ماد (Moto Mods) روانه بازار شود. نمایشگر ۶ اینچی این گوشی در مقایسه با موتو زد۲ سال گذشته نیم اینچ افزایش پیدا کرده است.این گوشی بدنه‌ای نسبتا باریک و البته براق دارد و نسبت نمایشگر به بدنه ۱۸:۹ آن باعث شده در دست گرفتن گوشی بدون دردسر باشد. حاشیه‌ اطراف نمایشگر در این گوشی کاهش پیدا کرده‌ و حتی سنسور اثر انگشت در این اسمارت‌فون به پشت گوشی انتقال داده شده و این مساله باعث افزایش فضا در قسمت جلویی گوشی شده است.
 
در قسمت پشتی موتو زد ۳ پلی، یکسری پین وجود دارد که در اصل برای اتصال به مادهای آهن‌ربایی که موتورولا تولید می‌کند طراحی شده‌اند. ماژول‌هایی که موتورولا برای این گوشی طراحی کرده در یک چشم به هم زدن به پشت گوشی متصل می‌شوند و این ویژگی به لطف به‌کارگیری آهن ربای داخلی در درون مادها است. البته این ویژگی در تمامی مدل‌های موتو زد دیده می‌شود. موتو زد ۳ پلی در قسمت پشتی به دو لنز ۱۲ و ۵ مگاپیکسلی برای عکسبرداری و فیلمبرداری طراحی شده است.
این دو لنز برای همخوانی بیشتر با مادهایی که به پشت دستگاه متصل می‌شوند، از بدنه دستگاه بیرون زده‌اند. ضمنا این دوربین دوگانه ویژگی‌هایی فراتر از حالت پرتره را به شما ارائه می‌دهد. حالت‌های سینماگراف، فیلتر چهره، یوتیوب لایو،  Spot Color، حالت منظره و تشخیص اشیا برخی از ویژگی‌های قابل توجه این دوربین محسوب می‌شوند. ضمنا دوربین‌های جلو و عقب این گوشی قادرند افکت‌های پرتره را برای کاربران فراهم کنند.
 

​​