تلفن همراه

تحول تصویر و صدا در گلکسی‌ S9 سامسونگ

وقتی نمایشگر بدون مرز سامسونگ برای اولین بار روی گوشی گلکسی S8 معرفی شد، چارچوب طراحی‌ گوشی‌های هوشمند بصورت کامل تغییر کرد. این صفحه نمایش زیبا مفهوم نوآوری در نمایشگر را جابجا کرده و استانداردهای جدیدی را در راحتی کاربر و فراگیر بودن تصویر ایجاد کرد. 
گوشی‌های گلکسی S9 و S9+ سامسونگ بر مبنای همان نوآوری ساخته شدند، نه تنها جذابیت تصویر را بیشتر کردند بلکه صدای کاملا واقعی را هم به این تصویر اضافه کردند. در ادامه نگاهی داریم به تغییراتی که در سیستم صدا و تصویر پرچمداران جدید سامسونگ ایجاد شده است تا کار با آن برای کاربران ساده‌تر شود. 
 
نمایشگر بدون مرز
هردو گوشی گلکسی S9 با اندازه ۵.۸ اینچ و گلکسی S9+ با اندازه ۶.۲ اینچ مجهز به نمایشگر سوپرآمولد بدون مرز هستند که حالا با بهینه‌سازی‌های متعدد از نظر زیبایی و کیفیت تصویر چند قدم جلوتر رفته‌اند. 
طراحی فراخ و زیبا جزو خصوصیات اصلی نمایشگر بدون‌مرز هستند که با انحنای ظریف در لبه‌ها به زیبایی و ارگانومیک بودن بدنه گلکسی S9 کمک می‌کند. نسبت تصویر ۱۸.۵:۹ این نمایشگر در کنار قابلیت HDR باعث می‌شود تصویر فیلم، برنامه تلویزیونی یا کلیپ‌های ویدیویی دقیقا با همان کیفیتی نمایش داده شود که تهیه‌کننده ترجیح می‌داده است. 
سامسونگ در زمان طراحی نمایشگرهای جدید خود روی ایجاد تجربه‌ای فراگیرتر برای کاربر متمرکز بوده. بر همین اساس حتی حاشیه بسیار باریک بالای نمایشگر را از قبل هم باریک‌تر کرده و رنگ سیاه صفحه‌ از قبل هم تیره‌تر شده تا با بدنه گوشی یکسان شود. حتی همان حاشیه‌های تقریبا ناموجود هم به شکلی تغییر داده شدند تا بخش‌هایی مانند حسگر چشم را بپوشانند که ممکن است حواس کاربر را پرت کند.
قابلیت Adaptive Contrast Enhancement هم یکی دیگر از تغییرات در راستای بهینه‌سازی فراگیری تصویر است که باعث می‌شود حتی زیر نور مستقیم خورشید هم تصاویر با دقتی فوق‌العاده نمایش داده شوند. گوشی گلکسی S9 اکنون مجهز به قابلیت جدیدی به نام Landscape است که باعث می‌شود صفحه اصلی گوشی و نوار منوی برنامه‌ها جهت‌گیری خود را متناسب با زاویه دست گرفتن گوشی تنظیم کنند. این قابلیت بصورت خاص زمانی مفید است که کاربر حین تماشای یک ویدیو، برای یافتن اپلیکیشنی دیگر به صفحه اصلی برمی‌گردد. 
 
صدای سینمایی
استفاده از گوشی هوشمند به عنوان وسیله‌ای برای تماشای محتوا در حین حرکت در حال فراگیر شدن است. برای رساندن این تجربه تماشا به حد تجربه‌ سینمایی، نیاز به یک سیستم صوتی عالی در کنار این نمایشگر فوق‌العاده داریم، سیستمی که تصویر را کاملا برایمان فراگیر کند. 
 برای رسیدن به این هدف ما بلندگوهایی را در پایین گلکسی S9 قرار دادیم که توسط برند معتبر AKG تنظیم شده‌اند. این دو بلندگو در کنار هم صدایی را تولید می‌کنند که هرچقدر هم آن را بلند می‌کنید از دقت و عمق صدا کم نمی‌شود. 
پرچمدار جدید سامسونگ همچنین مجهز به افکت Dolby Atmos است که چه از طریق بلندگوهای خود دستگاه و چه از طریق هدفون، صدایی فراگیر و ۱۸۰ درجه را به گوش کاربر می‌رساند. این قابلیت هوشمند با تحلیل دقیق صدا، فراگیرترین تجربه را برای کاربر ایجاد می‌کند. 
 
مولتی‌تسکینگ راحت‌تر
گلکسی S9 مجهز به قابلیت‌های جدیدی در حوزه مولتی‌تسکینگ است که بصورت خاص برای راحت‌تر شدن انجام هم‌زمان چند کار روی نمایشگر بدون مرز طراحی شده‌اند. 
کاربران گلکسی‌های سامسونگ مدت‌هاست که با مولتی‌تسکینگ یعنی فعالیت هم‌زمان روی دو پنجره آشنا هستند.  نوتیفیکیشن‌هایی که با روشن شدن نور لبه‌های نمایشگر اعلام می‌شوند هم به کاربر امکان می‌دهد تا براحتی و در حین تماشای محتوای موردعلاقه‌شان، پیام‌های ورودی را هم مشاهده کرده و پاسخ دهند. در این حالت وقتی نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنید، آیکونی هم کنار آن قرار می‌گیرد که با پایین کشیده شدن آن یک پنجره کوچک برای پاسخ دادن به آن پیام ظاهر می‌شود تا بتوانید بدون نیاز به خروج از مرورگر وب یا عقب افتادن از تماشای برنامه مورعلاقه‌تان، فورا به آن پیام پاسخ دهید. 
ترکیب قدرتمند نوآوری‌های صدا و تصویر در گلکسی S9 به کاربران امکان می‌دهد بهترین تجربه ممکن را از مولتی‌تسکینگ بدون عقب افتادن از هیچ برنامه یا فیلمی داشته باشند. 

​​