فناوری اطلاعات

برنامه‌های"هوندا" و "پاناسونیک"برای باتری وسایل نقلیه الکتریکی

منبع: ایسنا
دو شرکت "هوندا" و "پاناسونیک" قصد دارند به زودی باتری‌های قابل تعویض خود را برای استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی آزمایش کنند.
 
به گزارش انگجت، با گسترش آلودگی هوا و بحران انرژی، بسیاری از شرکت‌ها به تولید وسایل نقلیه الکتریکی روی آورده‌اند.
 
در این راستا، شرکت‌های ژاپنی "هوندا" (Honda) و "پاناسونیک" (Panasonic)، باتری‌هایی با قابلیت تعویض و شارژ مجدد ابداع کرده‌اند. این باتری، نه تنها برای خودروهای الکتریکی، بلکه برای موتورسیکلت‌های الکتریکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
 
باتری قابل تعویض این دو شرکت، به راحتی از جای خود خارج می‌شوند و درون محفظه‌های شارژی قرار می‌گیرند که در نقاط مشخصی در سرتاسر شهر قرار گرفته‌اند و کاربرانی که شارژ وسیله نقلیه آنها به پایان رسیده، می‌توانند با مراجعه به این ایستگاه‌ها، به سادگی باتری‌های تازه‌ای را دریافت کنند؛ هرچند که در حال حاضر، ایستگاه‌های شارژ، تنها یک ایده هستند و هنوز محقق نشده‌اند.
 
 
این دو شرکت سعی دارند با استفاده از ایستگاه‌های شارژ، توانایی باتری‌های خود را در برطرف کردن مشکلات متداول وسایل نقلیه الکتریکی مانند محدوده و زمان شارژ نشان دهند.
 
این ایده، هنوز در مرحله آزمایشی به سر می‌برد و قرار است ابتدا در اندونزی و برای شارژ کردن وسایل نقلیه الکتریکی از جمله دوچرخه‌های الکتریکی، مورد استفاده قرار گیرد. اندونزی، سومین بازار بزرگ موتورسیکلت جهان پس از هند و چین است و دولت آن، اکنون در نظر دارد راه‌هایی برای کاهش ترافیک و آلودگی پیدا کند. یکی از راه‌های حل این مشکلات، تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی است.
 
 
زمان رونمایی از باتری قابل تعویض، دسامبر ۲۰۱۸ اعلام شده است.

​​