فناوری اطلاعات

رشد تقاضا برای تجهیزات ایمنی نوت بوک و کالاهای کارکرده

منبع: فناوران
در پی افزایش قیمت کالاهای کامپیوتری، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری طی ماه های گذشته با افزایش تقاضا برای تجهیزات امنیتی مانند UPS، کول پد، نرم افزارهای امنیتی و ... مواجه شده است.
 
بر اساس اعلام فعالان بازار، گرانی نوت بوک و نگرانی کاربران از خراب شدن این کالاها موجب شده است که آنها برای خرید تجهیزات امنیتی اقدام کنند.
علی وارسته یکی از فعالان بازار کامپیوتر با تایید این موضوع می گوید که در حال حاضر UPS و کول پد بیشترین میزان تقاضا را در بازار دارد که بیشتر UPSها از سوی کاربران اداری و کول پدها از سوی کاربران عادی و خانگی مورد تقاضا قرار می گیرند.
وی ب بیان این مطلب که رشد تقاضا و کاهش موجودی که در پی کاهش واردات خر داده است به افزایش قیمت ها در مورد این کالاها منجر شده است. این فعال بازار میزان رشد قیمت را در مورد دستگاه های UPS در حدود 50 درصد، در مورد کول پدها در حدود 35 تا 50 درصد و در مورد نرم افزاهای آنتی ویروس در حدود 30 درصد نسبت به 3 ماه گذشته اعلام کرد.
به گفته وی، اتفاق دیگری که در بازار کامپیوتر رخ داده است، رشد تقاضا برای کالاهای کامپیوتری کارکرده است که این افزایش تقاضا به رشد قیمت منجر شده است. 
محمد سلوکی میزان رشد قیمت نوت بوک های کارکرده را نسبت به شش ماه گذشته در حدود 50 تا 60 درصد، نسبت به 3 ماه گذشته در حدود 40 درصد و نسبت به هفته های گذشته در حدود 30 درصد افزایش یافته است.
فعالان بازار می گویند که با وجود رشد قیمت و تقاضا برای کالاهای کارکرده، فروشندگان کالاهای کارکرده رغبتی به فروش کالاهای کارکرده خود ندارند و ترجیح می دهند که این کالاها را برای تعمیر نمونه های آسیب دیده موجود در بازار اوراق کنند.
به گفته آنها، در حال حاضر کالاهای کارکرده در بازار ارج و قرب زیادی یافته اند و بازار پرپرونقی دارند.
 

​​