رگولاتوری

وزیر ارتباطات وعده داد: میزان تشعشعات امواج به صورت آنلاین نمایش داده می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایش عمومی اندازه گیری تشعشعات امواج به صورت آنلاین در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد و گفت: در مورد پارازیت نه باید بزرگنمایی صورت گیرد و نه باید به راحتی از کنار آن عبور کرد چراکه همه ما در برابر حفظ سلامت مردم مسوولیم.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دومین روز‌ از سفرش به استان بوشهر در شورای اداری شهرستان گناوه با بیان اینکه با دریافت گزارشاتی درباره وجود حد غیرمجازی از امواج، سازمان تنظیم مقررات به استان بوشهر و‌ شهرستان گناوه آمد و به صورت میدانی اندازه گیری کرد و اندازه گیری ها برای سازمان انرژی اتمی ارسال شده و منتظر اعلام نتایج آن از سوی این سازمان هستیم. 
 
وی گفت: بنا داریم میزان تشعشعات امواج را در صورت امکان از هفته دولت به صورت آنلاین در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تفکیک هر شهر منتشر کنیم. 
آذری جهرمی با تاکید بر اهمیت وضعیت سلامت مردم اظهار کرد: البته در مورد پارازیت نه باید بزرگنمایی صورت گیرد و نه باید به راحتی از کنار آن عبور کرد چراکه مسوولان کشور نسبت به حفظ سلامت مردم مسوولیت دارند. 
 
وزیر جوان کابینه دوازدهم با بیان اینکه فکر نمی کنم پارازیت بر وضعیت آنتن دهی موبایل اثرگذار باشد، تصریح کرد: این موضوع ناشی از فضای روانی ایجاد شده است چراکه در این مورد شفاف سازی صورت نمی گیرد و پاسخ دهی نمی شود بنابراین در چنین شرایطی هر چیزی را به آن نسبت می دهند ولی باید توجه داشت که موضوع سلامت مردم اهمیت دارد.
 
بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در دومین روز از سفر به استان بوشهر از سه شهرستان دیلم، گناوه و دشتستان دیدن و در شورای اداری این شهرستان ها شرکت کرد.
 

​​