فناوری اطلاعات

ایجاد مخابرات دیگری در کشور منطقی نیست

منبع: ایسنا
رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده‌های سازمان نصر گفت: ایجاد مخابرات دیگری در کشور منطقی نیست و باید رگولاتور وارد شود و نظارت کند تا از تبعات آتی آن جلوگیری کرد.
 
نشست خبری کمیسیون اینترنت و انتقال داده‌های سازمان نصر تهران برای بررسی مشکلات شرکت‌های FCP با حضور اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برگزار شد.
 
محمدعلی یوسفی‌زاده -رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده‌ها- ایجاد مخابرات دیگری در کشور را منطقی ندانست و با بیان اینکه طی سال‌ها با سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده تجهیزات و زیرساخت‌هایی در این بخش ایجاد شده است تصریح کرد« ایجاد یک اپراتور غالب دیگر درست نیست و باید رگولاتور وارد شود و نظارت کند تا از تبعات آتی آن جلوگیری کرد. رقابت است که بازار را زنده نگاه می‌دارد و کیفیت را تضمین می‌کند.
 
یوسفی‌زاده اظهار کرد: در بازار سرمایه شناخت دقیقی از مراحل مختلف صنعت فاوا وجود ندارد. صنایع قدیمی که در بازار بورس حضور دارند، شناخته‌شده هستند. ولی معتقدیم فاوا برای همه جذابیت دارد. نیاز داریم با استراتژی و با فکر وارد بازار سرمایه شویم و فضای مثبتی را میان بازار بورس و شرکت‌های فاوا ایجاد شود تا سرمایه‌های خرد را به سمت بهره‌وری و رشد بیشتر هدایت کنیم.
 
علی توسلی - نائب‌رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده نصر تهران-  هم گفت: بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری بلندمدتی که بعد از پنج سال آینده سود آن را ببیند، مشکلی ندارد. نظارت رگولاتور می‌تواند ما را به سمت ارائه خدمات و سرویس‌ها و کیفیت آن‌ها متمرکز کند.
 
در ادامه آزاد معروفی - رئیس کمیسیون شبکه سازمان نصر تهران- گفت: دولت با اتخاذ تصمیمات اشتباه در فروردین ماه و سپس در مرداد ماه عرصه را برای فعالان حوزه سخت‌افزار دشوار ساخته و ترخیص کالا در گمرک کشور با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده است. این تصمیمات مانع از انجام کارها در بازار عرضه و تقاضا و ایجاد رانت برای گروهی از سودجویان شده است.
 
احسان بیات - عضو کمیسیون سخت‌افزار- هم تصریح کرد: به طور معمول عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت‌ها خواهد بود. ولی با اتخاذ تصمیمات نادرست و محاسبه مابه تفاوت قیمت ارز هر کالا در گمرک این مسئله را خدشه‌دار کرده است و موجب شده تا عرضه در بازار کاهش پیدا کند.
 

​​