فناوری اطلاعات

تلویزیون‌های QLED ۲۰۱۸ سامسونگ تاییدیه HDR10+ دریافت کردند

شرکت سامسونگ موفق شد تاییدیه رسمی نشان HDR10+ را برای سری ۲۰۱۸ تلویزیون‌های QLED و Premium UHD خود دریافت کند. این نشان رسما تایید می‌کند که سری محصولات سامسونگ با HDR10+ سازگاری کامل دارند. HDR10+ در واقع نسل آینده فناوری‌های اصلی در خلق تصاویری با کیفیت فوق بالا در تلویزیون محسوب می‌شود. این فناوری باعث می‌شود بیننده تصاویر را دقیقا با همان کیفیت موردنظر تولیدکنندگان فیلم مشاهده کند. 
فناوری HDR10+ در تلویزیون‌های مجهز به HDR باعث می‌شود تا بتوانند با استفاده از ابرداده‌های دینامیکی، میزان روشنایی را در هر صحنه بصورت مجزا تنظیم کنند. به این ترتیب تلویزیون‌های سامسونگ می‌توانند صحنه‌های روشن را روشن‌تر و صحنه‌های تاریک‌ را تاریک‌تر نمایش داده و حس واقعی بودن تصاویر را تقویت کنند. 
از جمله همکاری‌های سامسونگ در حوزه HDR10+ می‌توان به همکاری با شرکت TP Vision اشاره کرد که بر توسعه، تولید و بازاریابی تلویزیون‌های فیلیپس هم نظارت دارد. این شرکت قرار است HDR10+ را در سری تلویزیون‌های 4K این شرکت وارد کند. شرکت V-Silicon (Sigma Design سابق) نیز قرار است فناوری HDR10+ را در غرفه خصوصی خود در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ معرفی کند. 
شرکت برادران وارنر نیز قرار است تولید محتواهای سازگار با HDR10+ را آغاز و در انتهای سال جاری آنها را برای کاربران خانگی عرضه کند. شرکت سامسونگ همچنین وارد یک قرارداد همکاری با شرکت فاکس قرن بیستم شده است تا روند اعطای گواهی HDR10+ را استانداردسازی کند تا شناخت این فناوری برای خلق کنندگان برنامه‌ها ساده‌تر شود. شرکت فاکس قرن بیستم در حال حاضر چندین برنامه برای عرضه آماده کرده و در چند هفته آینده آنها را بصورت عمومی عرضه خواهد کرد. 
شرکت معتبر تلویزیون آنلاین راکوتن (Rakuten) در حال حاضر به دنبال همکاری با سامسونگ است تا بتواند برنامه‌هایی با کیفیت HDR10+ را به کاربران اروپایی خود عرضه کند. مدیرمحصول شرکت راکوتن می‌گوید «ما می‌خواهیم بهترین تجربه سینمایی را در اختیار کاربران‌مان قرار دهیم. سامسونگ برترین شریک ما دراین خصوص است و همکاری‌های ما در حوزه HDR10+ می‌تواند شرکت راکوتن را به عرضه کننده اصلی تلویزیون‌های اینترنتی برای تلویزیون‌های هوشمند تبدیل کند». 
 

​​