تلفن همراه

نسل جدید درگاه اتصال در آیپد پرو ۲۰۱۸

منبع: ایسنا
تحلیلگران برآورد کرده‌اند که اپل به احتمال زیاد تبلت آیپد پرو ۲۰۱۸ خود را به درگاه USB-C تجهیز خواهد کرد.
 
با اینکه بسیاری از کاربران و تحلیلگران انتظار داشتند که شرکت اپل در کنار رونمایی از گوشی‌های آیفون مدل ۲۰۱۸ و برخی دیگر از محصولاتش از نسل جدید تبلت های آیپد نیز رونمایی کند اما برخلاف انتظارها، این رویداد در ماه سپتامبر سپری شد و هیچ خبری از این محصول نشد. اپل نیز سخنی از برنامه زمانی معرفی آیپد پرو ۲۰۱۸ به زبان نیاورد و همچنان بسیاری از کاربران را مشتاق و منتظر این محصول نگه داشته است.
 
 وب سایت تک رادار به نقل از یک منبع آگاه عنوان کرده است که اپل به تمامی سازندگان لوازم جانبی آیپدهای جدید دستور جایگزینی نسل قدیم درگاه USB با نسل جدید آن یعنی USB- C با پورت لایتنینگ را داده است و این بدان معناست که آیپد پرو ۲۰۱۸ هر زمان که بخواهد رونمایی و عرضه شود، به درگاه USB- C مجهز خواهد بود.
 
این در حالی است که مینگ چی کو، تحلیلگر ارشد و معروف محصولات اپل نیز پیشتر از تجهیز آیپد پرو ۲۰۱۸ به درگاه  USB-C سخن گفته و پیش‌بینی کرده بود.
 
با اینکه اپل هرگز درباره احتمال رونمایی از آیپد در رویداد هشتم آبان خود چیزی بیان نکرده است، اما این بار انتظار می‌رود که قصد رونمایی از این محصول جدید را داشته باشد تا به کاربرانش این امکان را بدهد از قابلیت‌های پشرفته و حرفه‌ای آن بهره‌مند شده و از ویژگی‌های قدرتمند سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن لذت ببرند. در صورتی که این اتفاق بیافتد و درگاه USB-C به آیپد پرو قدم بگذارد، یک رخداد بسیار بزرگی در تاریخ محصولات اپل روی خواهد داد چراکه نسل قبلی درگاه اتصال  USB آخرین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی به محصولات آن اضافه شده بود.  
 
از دیگر ویژگی‌های آیپد پرو ۲۰۱۸ می‌توان به جای خالی حسگر اثر انگشت و دکمه home اشاره کرد که همچون نسل جدید گوشی‌های اپل قرار است از فناوری تشخیص هوشمند چهره و احراز هویت (فیس آی‌دی) بهره ببرد.
 

​​