فناوری اطلاعات

نقاط گردشگری استان فارس به وای فای رایگان مجهز شدند

منبع: ایلنا
گردشگران داخلی و خارجی می‌توانند، ضمن استفاده از بسته‌های ۱۰۰ مگابایتی رایگان برای هر گردشگر از سرویس ویژه معرفی جاذبه‌های گردشگری فارس به صورت صوتی نیز بهره مند شوند .
 
در نخستین روزهای فروردین امسال محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات در شورای اداری شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت از جمله مناطق بزرگ گردشگری کشور است که باید بیشاز این به آن توجه داشت گفت: منطقه‌ای که سالانه پذیرای حجم قابل توجهی گردشگر داخلی و خارجی است و از آن به عنوان ویترین گردشگری یاد می شود باید در حد یک ویترین هم دیده و به آن توجه شود.
 
وی با اشاره به امضا تفاهم نامه ای برای ارائه خدمات وای فای در مجموعه های تاریخی با سازمان میراث فرهنگی افزود: وجود آثاری همچون تخت جمشید و پاسارگاد در جهان نمونه است به همین دلیل باید تمامی امکانات برای جذب گردشگر بیشتر در این منطقه فراهم شود.
 
پس از این گفته های وزیر ارتباطات حمید فدایی مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید  از راه اندازی سیستم وای فای در مناطق گردشگری استان فارس خبر داد و گفت: با تجهیز این مجموعه جهانی به سیستم وای فای، ازین پس گردشگران داخلی و خارجی می‌توانند، ضمن استفاده از بسته‌های ۱۰۰ مگابایتی رایگان برای هر گردشگر از سرویس ویژه معرفی جاذبه‌های گردشگری فارس به صورت صوتی نیز بهره مند شوند .
 
هاشم شایق رئیس فناوری اطلاعات و آمار اداره کل میراث فرهنگی استان فارس نیز اظهار کرد: با انعقاد تفاهم نامه‌ای با شرکت مخابرات استان فارس در حال حاضر در چهار نقطه شاخص میراث تاریخی فارس شامل حافظیه، سعدیه، تخت جمشید و پاسارگاد تجهیزات اینترنت رایگان نصب شده و هم اکنون آماده بهره برداری است.
 
وی افزود: زمانی که مشترکان همراه اول اقدام به خرید بسته‌های اینترنتی می‌کنند این شرکت به همان میزان حجم را نیز به صورت رایگان برای استفاده در اماکن تاریخی برای مشترکان خود در نظر می‌گیرد.
 
شایق گفت: با توافق با شرکت مخابرات فارس امکاناتی تعریف شده که در این چهار محل تاریخی ارائه سرویسی ویژه از طریق وای فای و گوشی‌های تلفن همراه در قالب معرفی جاذبه‌های گردشگری استان فارس به صورت صوتی انجام شود.

​​