تلفن همراه

زیرساخت و اپراتورهای عراقی بر سر تخفیف نرخ‌های مکالمه توافق‌ کردند

شرکت ارتباطات زیرساخت در زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرد که «شرکت زیرساخت و اپراتورهای عراقی بر سر تخفیف نرخ‌ها توافق‌ کرده‌اند که تعرفه‌های آن نیز توسط وزارت ارتباطات اعلام شده است.
 
 
اخیرا دولت عراق اعلام کرده که هزینه مکالمه تلفنی با ایران به مناسبت اربعین حسینی از تاریخ ۱۸ اکتبر الی ۱ نوامبر (۲۶مهر الی ۱۰ آبان) به میزان ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و خدمات اینترنتی نیز مجانی خواهد بود.
 
در پیگیری فارس از صحت و سقم این خبر از شرکت ارتباطات زیرساخت در زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زاده مدیر روابط عمومی این شرکت اعلام کرد که «شرکت زیرساخت و اپراتورهای عراقی بر سر تخفیف نرخ‌ها توافق‌ کرده‌اند که تعرفه‌های آن نیز توسط وزارت ارتباطات اعلام شده است و در جریان موضوعی که گفتید نیستیم.»
 
بنابراعلام مخابرات ایران در ایام اربعین حسینی امسال، هزینه هر دقیقه تماس از تلفن ثابت در ایران با تلفن ثابت در کشور عراق با ۱۰ درصد تخفیف، ۶۳۰ تومان و هزینه تماس از طریق تلفن ثابت در ایران با تلفن همراه در کشور عراق با ۱۰ درصد تخفیف، دقیقه ای ۸۱۰ تومان محاسبه خواهد شد.
 
بنابر اعلام اپراتورهای موبایل نیز تعرفه مکالمه با ایران نیز حدودا دقیقه ای ۲۴۹۹ تومان، مکالمه دریافتی دقیقه ای ۸۹۹ تومان، ارسال پیامک ۸۹۹ تومان به ازایِ هر پیامک و اینترنت همراه ۴۹۹ تومان به ازای هر مگابایت است.

​​