فناوری اطلاعات

این دیوایس کوچک حرکات سر شما را تشخیص می‌دهد

منبع: آی‌تی‌ایران
کیت گیمینگ Tiltedشاید برای شما هم پیش آمده که در حین انجام یک بازی تیراندازی آنلاین یک دکمه را به اشتباه فشار دهید و همین مسئله باعث مرگ شما در بازی شود. این مشکلی است که بسیاری از گیمرهای کامپیوتر با آن مواجه هستند و بسیاری معتقدند کیبوردها در کل برای گیمینگ ساخته نشده‌اند چراکه در بهترین حالت هم  دارای یک سری ایرادهای اساسی برای گیمینگ هستند.
 
حال استارت‌آپ Tilted در حال ساخت نوعی دیوایس است که به سر شما متصل می‌شود و قادر است از طریق حسگرهای ژیروسکوپ حرکات سر شما را شناسایی کرده و آنها را به دستورات مختلف در طول بازی تبدیل کند. این دیوایس با قیمت 47 دلار عرضه خواهد شد و قرار است تاریخ عرضه آن در کمپین معروف کیک‌استارتر به زودی اعلام شود. این استارت‌آپ سرمایه اولیه برای تولید این دیوایس را 15 هزار دلار اعلام کرده بود و در حال حاضر بیش از 27 هزار دلار سرمایه جمعی برای تولید این کیت جمع‌آوری شده است.
 
 
این کیت در اصل یک دیوایس بسیار سبک است که از طریق یک مگنت چسبنده به هدست متصل می‌شود و از طریق ارتباط با نرم‌‌افزار شرکت Tilted قادر است 8 حرکت مختلف سر را شناسایی و به دستورات مختلف تبدیل کند. کاربر هم می‌تواند هر حرکت سر خود را به صورت دلخواه به یک دستور خاص در طول بازی تبدیل کند و دیگر مجبور به استفاده از کیبورد در حین بازی نباشد و تنها از حرکات سر خود استفاده کند. این کیت تقریبا با تمام بازی‌هایی که از کیبورد پشتیبانی می‌کنند همخوانی خواهد داشت.
 
این دیوایس از طریق دانگل یواس‌بی به کامپیوتر شما متصل می‌شود و هر زمان که آن را از هدست خود جدا کنید متوقف خواهد شد. شرکت سازنده ادعا می کند این کیت حداقل 20 ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد دوام می‌آورد.
 
البته در صورتی که از هسدت استفاده نمی‌کنید، بایستی این کیت را به وسیله کلاه یا هدبند به سرتان متصل کنید. البته بهترین راه همان استفاده از هدست است. این کیت را می‌توانید از وبسایت کیک‌استارتر با قیمت 47 دلار خریدرای کنید.
 

​​