بازی

فناوری اطلاعات

November 9, 2018
16:03 جمعه، 18ام آبانماه 1397
کد خبر: 95450

بازی Flipping Filip ایران بهترین بازی IMGA MENA شد

بازی ایرانی Flipping Filip موفق شد جایزه بهترین بازی موبایلی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (IMGA MENA) را از آن خود کند.
 
 
یک سال پس از آن که برخی کوشیدند بازی های ایرانی را به بهانه تحریم از رویداد IMGA MENA حذف کنند، ایرانی ها جوایز اصلی این رویداد را درو کردند تا نشان دهند هیچ کشوری به اندازه ایران در منطقه خاورمیان و شمال افریقا، در صنعت بازی حرف برای گفتن ندارد.
براساس اعلام IMGA MENA، بازی ایرانی Flipping Filip که پیشتر نیز توجهات زیادی را به خود جلب کرده بود، موفق شد جایزه اصلی این رویداد به نام GRAND PRIX را از آن خود کند.
علاوه بر این جایزه، براساس اعلام سایت رسمی این جشنواره 7 جایزه از جمله مهم ترین جوایز جشنواره نصیب بازی های ایرانی شد.
جایزه بهترین بازی از نگاه مردم که از کلیدی ترین جوایز جشنواره به حساب می آید به بازی ایرانی بال های تاریکی 2 (The Dark Wings 2) رسید. همچنین جایزه ویژه هیات داوران به بازی ایرانی مگنیس (Magnis) تعلق گرفت. بازی O از دیگر بازی های ایرانی است که توانست دو جایزه دستاورد در نوآوری و بهترین بازی سریع جشنواره را به دست بیاورد. بازی فیلیپینگ فلیپ (Flipping Filip) نیز علاوه بر جایزه اصلی، دو جایزه دستاورد در قصه گویی و بهترین طراحی و هنر صداگذاری را کسب کرد. 
افتخارات عناوین ایرانی در جشنواره بین المللی موبایل خاورمیانه و شمال آفریقا به همین جا ختم نشد و بازی ایرانی هارمونی (Harmony) نیز توانست جایزه دستاورد در طراحی صدا را به دست بیاورد. به این ترتیب از 12 جایزه جشنواره 8 جایزه به عناوین ایرانی تعلق گرفت تا صنعت گیم ایران بار دیگر در جشنواره های جهانی بدرخشد.
سال گذشته و در دور دوم این جشنواره نیز، پس از آنکه تلاش برای تحریم های ایران راه به جایی نبرد، بازی های ایرانی توانسته بودند بخش مهمی از جوایز را کسب کنند.
براساس این گزارش بیشترین بازی شرکت کننده در این رویداد معتبر نیز از ایران و اردن بود که این موضوع نشان می دهد ایرانی ها بزرگ ترین و موفق ترین جامعه بازی ساز در منطقه MENA هستند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.