باندپهن ثابت

سبوحی مدیرعامل ایرانیان نت شد

در نشست ویژه هیات مدیره اپراتور چهارم مخابراتی کشور، ضمن تقدیر از پنج سال تلاش محسن باقری چناری بعنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت، لطف الله سبوحی از مدیران با سابقه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان ششمین مدیرعامل شرکت ایرانیان نت منصوب شدند.
                                                                                                                                                  
sabohi2.jpg
 
روابط عمومی ایرانیان نت با اعلام این خبر گفته محسن باقری چناری که پنجمین مدیرعامل اپراتورچهارم مخابراتی کشور بودند حدود پنج سال بعنوان مدیرعامل شرکت خدمت کردند، در این دوره پرفراز و نشیب، فعالیت اپراتورچهارم مخابراتی کشور در دو کلانشهر تهران(بصورت پایلوت در نمایشگاه بین المللی تهران) و در کلانشهر کرج(عظیمیه و جهانشهر) عملیاتی شده و اکنون در کرج سرویس های سه گانه به ساکنان دو منطقه مورد اشاره واگذار می شود. جانشین مهندس باقری چناری نیز از مدیران مجرب حوزه ارتباطات هستند ایشان  سابقه سالها مدیریت در حوزه ارتباطات بالاخص در سازمان تنظیم مقررات و شرکت زیرساخت ایران را در کارنامه خود دارند.
 
روابط عمومی ایرانیان نت در پایان خبر خود تاکید کرده "مدیران قدیم و جدید اپراتور چهارم مخابراتی کشور سابقه همکاری و دوستی دیرینه داشته و هر دو مدیر از جانبازان سرفراز میهن اسلامی مان هستند".
 
سبوحی در حالی به عنوان مدیرعامل جدید ایرانیان نت انتخاب شده که هیچ‌کدام از تعهدات این اپراتور برای اتصال منازل و بنگاه‌های اقتصادی به فیبرنوری انجام نشده است. چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه تلکام در پاسخ به پیوست در خصوص آخرین وضعیت پروانه اپراتور فیبرنوری اعلام کرد که با توجه به عقب ماندن ایرانیان‌نت از انجام تعهداتش، دوران محافظت از پروانه این اپراتور حذف و از این به بعد با این اپراتور مانند دیگر دارندگان پروانه FCP رفتار خواهد شد.
 
همچنین محسن باقری چناری، مدیرعامل پییشین این اپراتور نیز در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود بعد از انصراف شرکت  MTN  آفریقای جنوبی از سرمایه‌گذاری در این اپراتور، آن‌ها در حال مذاکره با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای کاهش تعهدات پروانه خود هستند.
 
پروانه اپراتور فیبرنوری در سال ۹۱ به شرکت ایرنیان‌نت واگذار شد و براساس پروانه قرار بود این شرکت از زمان ارایه پروانه تا ۸ سال بعد، ۶٫۸ میلیون پورت فیبرنوری با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه را به کاربران خانگی و بنگاه‌های اقتصادی برساند. اما این شرکت بعد از بارها تلاش برای تمدید دوران انحصار پروانه‌اش تاکنون تنها در نمایشگاه بین‌المللی تهران ۵ هزار پورت و در یکی از مراکز استان البرز ۲۰ هزار پورت آماده واگذاری دارد.
 
لطف الله سبوحی پیش از این مشاور رییس هیات‌مدیره شرکت زیرساخت بود و قبل‌تر از آن نیز در سمت قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشغول به کار بوده است.

​​