بازار سرمایه

تلفن‌همراه؛ انتخاب اول کاربران ایرانی برای خرید اینترنتی

 
 
بامیلو اولین آمار از حراج اینترنتی خود را اعلام کرده است. براساس این گزارش در اولین روز برگزاری این حراج اینترنتی با عنوان «حراجمعه» بیش از ۷ میلیون بازدید از بامیلو صورت گرفته است. در این حراج و براساس اعلام روابط‌عمومی بامیلو امکان خرید بیش از ۲۰۰ هزار کالای دارای تخفیف ویژه، رکورد جدیدی را در میزان فروش در بازار آنلاین ایران به ثبت رساند.
 
همچنین در ساعات مختلف روز اول این حراج، از محصولات موجود در بازار اینترنتی بامیلو بیش از ۷۰ میلیون مرتبه بازدید شد که از این تعداد، ۷۵درصد از طریق تلفن‌همراه و ۲۵ درصد از طریق دسکتاپ بوده است. بررسی آمارهای منتشر شده از خرید مردم آمریکا و دیگر کشورها از حراج این روز در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد درصد کمتری از مشتریان سایت های اینترنتی در این کشورها از طریق گوشی موبایل خرید کرده‌اند. این مقایسه نشان می‌دهد که استفاده از تلفن‌های هوشمند در ایران با نرخ قابل توجهی در مقایسه با سایر کشورها در حال رشد است.
 
براساس این گزارش تعداد مراجعه‌کنندگان در روزهای حراج اینترنتی بامیلو مردان دوبرابر زنان بوده‌اند. همچنین این سایت فروش آنلاین کالا امسال در این حراح سفارش‌ها را برای کاربران خود در ۶۲۵ شهر از ایران ارسال کرد. از سوی دیگر چابهار دورترین مقصد سفارش‌های این حراج بوده است. این گزارش تاکید کرده که بامیلو  در حراج اینترنتی امسال خود رشد ۵۰۰۰ درصدی فروش در یک روز را تجربه کرده است.

​​