اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

December 10, 2018
18:27 دوشنبه، 19ام آذرماه 1397
کد خبر: 96218

فناوری کلود ۶۵ درصد بازار کار جهان را تسخیر می کند

گوگل نتایج تازه ترین بررسی های خود در مورد پیشرفت فناوری کلود در حوزه های تجاری و کسب و کار را منتشر کرده که نشانگر میزان اهمیتی است که مشاغل مختلف برای آن قائل هستند.
 
به گزارش زددی نت، در حالی که در سال ۲۰۱۵ تنها ۲۴ درصد افراد شاغل از خدمات کلود استفاده می کردند این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۴۴ درصد و در سال ۲۰۱۹ به ۶۵ درصد افزایش می یابد.
 
از سوی دیگر ۷۰ درصد از صاحبان مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات به گوگل گفته اند که در حوزه فناوری کلود سرمایه گذاری متوسط یا جدی صورت خواهند داد. ۵۲ درصد از مدیران شرکت های بزرگ آی تی گفته اند که در سال ۲۰۱۸ در حوزه کلود سرمایه گذاری کرده اند. حال آنکه این رقم در سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۹ درصد بوده است.
 
صرف بودجه در حوزه کلود در بخش خدمات عمومی و زیرساخت ها در سال ۲۰۱۸ به ۱۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته که نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایشی ۲۳.۲ درصدی را نشان می دهد.
 
همچنین در سال ۲۰۱۸ در حدود ۷۳.۶ میلیارد دلار به خدمات نرم افزاری کلود اختصاص یافته که محبوب ترین شاخه از این خدمات محسوب می شود.
 
تا پایان سال ۲۰۱۸ بسیاری از کسب و کارها مبالغ قابل توجهی را صرف ارائه خدمات کلود می کنند و به عنوان مثال تنها بانکها در سرتاسر جهان در مجموع ۱۶.۷ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری می کنند. علاوه بر این ۴۰.۸ میلیارد دلار به توسعه زیرساخت های ارائه خدمات کلود اختصاص می یابد.
 
تا سال ۲۰۲۱ مبالغ صرف شده در حوزه خدمات کلود ۲۱.۹ درصد افزایش می یابد و صرف هزینه برای ارائه خدمات عمومی کلود به ۲۷۷ میلیارد دلار می رسد.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.