فناوری اطلاعات

چگونه سیستم های الکترونیکی را هوشمند کنیم

منبع: ایران آنلاین
سیستم هوشمند SiB جعبه کوچک قابل حملی است که تمامی سیستم‌های الکترونیکی در منزل و محل کار را هوشمند می‌کند. این فناوری بر برنامه‌های ارائه شده از سوی کاربران نظارت کرده و از طریق ارسال پیام هشدار با کاربران ارتباط برقرار می‌کند.
جعبه کوچک هوشمند SiB از طریق اینترنت بی‌سیم فعال شده و بر اساس برنامه‌ریزی کاربران هر کاری را انجام می‌دهد. تنها کافی است کاربران اپلیکیشن این فناوری را بر تلفن همراه خود نصب کرده و با ثبت دستورالعمل مشخصی این سیستم را راه‌اندازی کنند. با فشار دگمه این سیستم هوشمند، برنامه‌های انتخاب شده اجرا شده و ارتباط با کاربران از طریق ارسال پیام کوتاه برقرار می‌شود. این سیستم براحتی بر هر مکانی نصب شده و اقداماتی از جمله اندازه‌گیری درجه حرارت، ردیابی مکان حیوان خانگی، تشخیص روترهای نزدیک و... را انجام می‌دهد. این سیستم در عین حال یکی از مناسب‌ترین گجت‌ها برای محافظت از افراد سالخورده و در معرض خطر به‌شمار می‌ورد. 
این سیستم همچنین زنگ در خانه را تشخیص داده و در صورت حضورنداشتن کاربران، پیام هشداری را صادر می‌کند. با برنامه‌ریزی این سیستم می‌توان یخچال خانه را نیز هوشمند کرد. به محض گرم شدن ناگهانی فریزر در صورت باز ماندن در آن، پیام هشداری به کاربران ارسال می‌شود. SiB می‌تواند با برنامه‌ریزی کاربران همانند یک ردیاب مکان حیوان خانگی نیز عمل کرده و در صورت گم شدن حیوان و رخداد هرگونه خطری کاربران را مطلع کند. کاربران می‌توانند این سیستم هوشمند را با خود به محل کار برده و بر سیستم‌های الکترونیکی منزل یا محل کار خود نظارت داشته باشند. این فناوری هوشمند با قیمتی ارزان (5 دلار) در سایت کیک استارتر پیش فروش می‌شود. پیش‌بینی شده است این سیستم هوشمند در ماه جولای سال 2019 به بازارهای جهانی عرضه شود.
 

​​