فناوری اطلاعات

ضرر ۴۴۲ میلیارد دلاری شرکت‌های خاورمیانه درصورت عدم سازگاری با نوآوری‌ها

منبع: همکاران سیستم
 مرکز Accenture در آخرین گزارش خود توضیح داد شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در خاورمیانه در صورت شکست برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از نوآوری‌ها و انتطاق با استانداردهای نوین بازار معادل ۴۴۲ میلیارد دلار ضرر خواهند کرد.
 
Middle East companies could lose $442bn if they fail to innovate
 
بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی این مرکز تحقیقاتی، ضرر ۴۴۲ میلیارد دلاری در صورتی سازمان‌ها و شرکت‌های خاورمیانه را تهدید می‌کند که آنها با محدودیت‌های خود برای بهره‌مندی از نوآوری‌ها مواجه شوند. این گزارش با عنوان زیر منتشر شده است: «شاخص بلوغ نوآوری Accenture 2018 – خاورمیانه».
 
در این گزارش اعلام شد بسیاری از شرکت‌ها میزان سرمایه‌گذاری‌ خود برای دریافت نوآوری‌های مربوط به عرصه فناوری را طی سال‌های اخیر افزایش داده‌اند که البته سرمایه‌گذاری‌های مذکور لزوما به رشد بیشتر درآمدهای شرکت منتهی نشده است. در سطح جهانی گفته شده است که طی پنج سال گذشته میزان بازگشت مالی معادل سرمایه‌گذاری صورت گرفته در عرصه نوآوری کاهش ۲۷ درصدی را تجربه کرده است.
 
گزارش جدید بر پایه تحلیل ۲۰۰ شرکت بزرگ در ۱۸ صنعت مختلف منشتر شده است که طی آن کارشناسان مرکز Accenture 150 مدیر ارشد را نیز مورد نظرسنجی قرار دادند.
 
طی این بررسی‌ها ۶۰ درصد مدیران اعلام کردند که پیش‌بینی می‌کنند صنعت مربوطه آنها طی سه سال آینده با اختلالات گسترده مواجه شود. علاوه بر این ۴۵ درصد شرکت‌های فعال در منطقه خاورمیانه هم اکنون خود را دچار مشکل می‌بینند و ۴۴ درصد آنها برای اختلالات آتی بسیار آسیب‌پذیر هستند.

​​