سخت‌افزار

فناوری اطلاعات

December 22, 2018
17:49 شنبه، 1ام دیماه 1397
کد خبر: 96568

باهوش ترین بلندگوی هوشمند دنیا

به تازگی نتایج آزمون سالانه بلندگوهای هوشمند جهان اعلام شده و در میان مدل های مختلف گوگل هوم رتبه اول را کسب کرده است.
 
به گزارش سرچ انجین لند، اما آنچه که در این میان موجب شگفتی شده برتری هوم پد اپل و نرم افزار سیری بر بلندگوهای الکسای آمازون و کورتانای مایکروسافت است.
 
شرکت Loup Ventures که این رقابت را برگزار کرده از هر بلندگو ۸۰۰ سوال پرسیده تا آنها با استفاده از دستیارهای صوتی هوشمند خود به سوالات یادشده پاسخ دهند. سپس بر مبنای میزان درک بلندگوی هوشمند از هر سوال و پاسخ ارائه شده امتیازاتی ارائه شده است.
 
سوالات در پنج دسته کلی محلی، خرید و فروش، هدایت و مسیریابی، کسب اطلاعات و صدور فرمان طبقه بندی شده اند. بر همین مبنا گوگل هوم ۸۷.۹ درصد سوالات را درست پاسخ داده و ۱۰۰ درصد سوالات را به خوبی متوجه شده است. سیری با ۷۴.۶ درصد پاسخ درست و ۹۹.۶ درصد درک درست در رتبه دوم است.
 
رتبه سوم با ۷۲.۵ درصد پاسخ درست و ۹۹.۰ درصد درک درست به الکسا رسیده و رتبه چهارم با ۶۳.۴ درصد پاسخ درست و ۹۹.۴ درصد درک درست متعلق به کورتانا است.
 
از نظر دقت عملکرد در ۵ حوزه نام برده شده گوگل هوم در تمامی موارد به جز صدور فرمان رتبه اول را کسب کرده است و هوم پد اپل در تمامی موارد به جز مورد کسب اطلاعات رتبه دوم را کسب کرده است. بنابراین علیرغم پیشتازی آمازون در زمینه ارائه این فناوری، گوگل برتری را در اختیار گرفته است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.