تلفن همراه

گوشی‌های ویندوزی فقط تا پایان سال ۲۰۱۹ پشتیبانی می‌شوند

منبع: ایسنا
مایکروسافت اعلام کرده که گوشی‌های هوشمندی مبتنی بر ویندوز ۱۰ تنها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی پشتیبانی خواهند شد.
 
مایکروسافت بعنوان شرکت توسعه‌دهنده سیستم‌ عامل ویندوز، چند سال پیش در رقابت با شرکت‌های رقیب همچون گوگل و اپل تصمیم گرفت که به عرضه و ارائه گوشی‌های هوشمندی با سیستم عامل ویندوز اقدام کرده و به توسعه این پلت‌فرم در بخش موبایل روی بیاورد که متاسفانه هرگز نتوانست محبوبیت چندانی در میان کاربران گوشی‌های موبایل کسب کند و آن شرکتهای تولیدکننده موبایل همچون نوکیا که با مایکروسافت همکاری می‌کردند نیز با افت شدیدی در میزان فروش محصولات مبتنی بر ویندوز موبایل مواجه شدند.
 
همه این عوامل موجب شد که این شرکت بزرگ علی‌رغم موفقیت در زمینه سیستم عامل ویندوز در نسخه‌های دسکتاپ برای رایانه‌های شخصی، نتواند در حوزه گوشی‌های هوشمند ویندوزی موفق شود. بدین ترتیب اعلام کرد که دیگر محصول جدیدی را که از نسخه موبایلی این سیستم عامل بهره ببرد، معرفی و رونمایی نخواهد کرد.
 
حالا براساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی مایکروسافت، به روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری برای نسخه موبایلی ویندوز ۱۰ تا انتهای سال جاری میلادی یعنی دسامبر ۲۰۱۹ منتشر می شود و دیگر پس از آن کاربران گوشی‌های مذکور قادر نخواهند بود وصله‌های امنیتی برای گوشی خود دریافت کرده و یا دستگاه خود را آپدیت کنند.
 
بر اساس گزارش وب سایت سی‌نت، به نظر می‌رسد که برای مایکروسافت نیز عرضه و انتشار به روزرسانی‌های جدید برای گوشی‌های ویندوزی دیگر صرفه و توجیه اقتصادی ندارد به همین دلیل هم  مرگ تدریجی و پایان این گوشی‌ها را به صورت عمومی اعلام کرده تا کاربران مربوطه در صورت تمایل گوشی‌های خود را تغییر وضعیت داده و یا آن را با گوشی‌های دیگر مبتنی بر اندروید و آی‌اواس تعویض کنند.
 

​​