تلفن همراه

جهرمی: انتخاب عبارت "رزمایش قطع اینترنت" موضوع بسیار مهمی را ضایع کرد

  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از طرح عبارت رزمایش قطع اینترنت، در توییتی عنوان کرد: عبارت رزمایش,قطع اینترنت یکی از فجیع‌ترین عباراتی بود که برای ضایع کردن یک موضوع بسیار مهم مثل بررسی تاب‌آوری زیرساخت های حیاتی کشور، بکار برده شد.
 
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره عبارت رزمایش قطع اینترنت که در فضای مجازی مطرح شده بود سلسله توییت هایی را به شرح زیر منتشر کرد:
 
تصور کنید یک روز صبح متوجه بشید که تمام سامانه‌های بانکی بانک شما تا اطلاع بعدی از دسترس خارج شده است، چه حس و عکس العملی خواهید داشت؟ چه کسانی را مسئول می‌دانید؟
 
سپاس،همین دلایل که در همین مدت کوتاه در قالب ‎نظرمردم طرح کردید؛ زیرساخت بانکداری الکترونیکی از زیرساختهای حیاتی کشور محسوب می‌شود،باید در برابر تهدیدات از جمله تحریم، مقاوم باشد.تست امروز پدافند غیرعامل بر روی شرکت سداد،برای سنجش تاب‌آوری آن بوده و ارتباطی با اینترنت کشور ندارد. 
 
عبارت ‎#رزمایش,قطع اینترنت یکی از فجیع‌ترین عباراتی بود که برای ضایع کردن یک موضوع بسیار مهم مثل بررسی تاب‌آوری زیرساختهای حیاتی کشور، بکار برده شد. اینگونه ناشی‌گری می‌کنیم و بعد فضای مجازی را مقصر می‌دانیم. باید بپذیریم در شناخت رسانه ضعف داریم.

​​