تلفن همراه

13 سال پس از انتصاب علیرضا قلمبر دزفولی و براساس شنیده های ایستنا

عباسی مدیرعامل ایرانسل می‌شود

dezfuli.jpgabbasi sairan.jpg
 
آرش کریم بیگی - ICTna.ir : دکتر بیژن عباسی آرند طی روزهای آینده بعنوان مدیرعامل جدید ایرانسل منصوب می شوند.
 
براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل اسبق شرکت صاایران شیراز (صنایع الکترونیک شیراز) طی روزهای آینده بعنوان جانشین مهندس علیرضا قلمبردزفولی بعنوان مدیرعامل جدید ایرانسل منصوب خواهد شد. 
 
بیژن عباسی فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک دانشگاه شیراز، فوق لیسانس و دکترای مخابرات از دانشگاه تربیت مدرس است و در زمینه "آنتن، رادار و مدارات پسیو مایکروویو" تخصص دارد و سابقه ای در حوزه ارتباطات سیار و اپراتوری تلفن همراه در رزومه او مشاهده نمی شود.
 
به گزارش ایستنا، عباسی چهارمین نفر از مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه ایران خواهد بود که از صاایران وارد این صنعت تلفن همراه ایران در لایه مدیرعاملی می‌شود. پیش از این، علیرضا قلمبر دزفولی از مدیریت عاملی صنایع مخابرات (صما) شرکت صاایران به مدیرعاملی ایرانسل، وحید صدوقی از مدیریت عاملی صنایع قطعات الکترونیک ایران (صقا) به مدیرعاملی شرکت ارتباطات سیار ایران (صاایران) و محمد مهدی عطوفی با سابقه مدیریت عاملی انستیتوایزایران صاایران به مدیرعاملی رایتل رسیده بودند.
 
مهندس علیرضا قلمبر دزفولی در طی 13 سال گذشته و از ابتدای راه اندازی پروژه ایرانسل، بعنوان مدیرعامل این شرکت مشغول به کار بوده است. در دوران مدیریت وی بر ایرانسل، سیم کارت های ایرانسل بعنوان دومین اپراتور تلفن همراه ایران وارد بازار ارتباطات کشور شد و قیمت دسترسی به سیمکارت از 2.5 میلیون تومان به چند هزار تومان رسید.
ایرانسل برای نخستین بار در ایران خدمات اینترنت همراه بر پایه نسل 2.5G تلفن همراه را در زمستان سال 85 به ایرانیان ارائه کرد و پس از مدتی ور در بهار سال 86، این خدمات را به نسل 2.75 (EDGE ارتقا داد)، در سال 87، ایرانسل برای نخستین بار خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم ثابت مبتنی بر فناوری WiMAX را در ایران عرضه کرد و پس از آن و در پی پایان دوران انحصار رایتل بر فناوری 3G، برای نخستین بار در ایران در سال 93 فناوری 4G/LTE را به ایرانیان عرضه کرد.
ایرانسل در سال 94 برای نخستین بار در ایران فناوری اینترنت پرسرعت ثابت بیسیم بر پایه فناوری TD-LTE را در ایران عرضه کرد.
 
49 درصد سهام شرکت خدمات ارتباطی ام‌تی‌ان ایرانسل متعلق به شرکت MTN آفریقای جنوبی و 51 درصد آن به شرکت گسترش الکترونیک ایران است که سهام آن متعلق به بنیاد مستضعفان و شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران) می باشد.
 
شرکت ایرانسل در سال مالی ۱۳۹۲ با درآمدی بالغ بر ۴٬۹ هزار میلیارد تومان، در رتبه ۳۲ از فهرست بزرگترین شرکت‌های ایران قرار گرفت.

مهرماه سال گذشته، ایرانسل در مراسمی که در حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، مدیرعامل شرکت اریکسون و اصحاب رسانه برگزار شد، نخستین آزمایش شبکه کامل نسل ۵ در ایران را با موفقیت انجام داد.

 

 

بروزرسانی 7/11/1397:

براساس اطلاعات جدید رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این انتصاب به علت لزوم هماهنگی با برخی دیگر ذی‌نفعان به تعویق خواهد افتاد.

 

بروزرسانی 8/11/1397:

براساس اطلاعات رسیده به ایستنا، دکتر بیژن عباسی آرند و دکتر حمید توفیقی به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره ایرانسل انتخاب شده‌اند و به زودی دکتر عباسی رسما بعنوان مدیرعامل ایرانسل معرفی خواهد شد.


​​