فناوری اطلاعات

بازار ۸/ ۳ تریلیون دلاری فناوری در ۲۰۱۹

منبع: همکاران سیستم
میزان سرمایه‌گذاری بازار جهانی در صنعت فناوری اطلاعات طی سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به سال قبل با رشد ۲/ ۳ درصدی به ۸/ ۳ تریلیون دلار خواهد رسید و این اتفاق در جریان رونق هرچه بیشتر خدمات پردازش ابری، اینترنت اشیا (IoT) و مراکز داده صورت می‌گیرد.
 
بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، سرمایه‌گذاری جهانی در حال انجام تغییرات تدریجی از بازارهای اشباع‌شده نظیر تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی است تا تمرکز بیشتری روی بازارهای ارزشی ویژه در حوزه خدمات سازمانی صورت گیرد و محصولات پیشرفته‌تری در این زمینه عرضه شود.
زیرساخت‌های مخصوص مراکز داده، خدمات پردازش ابری و اینترنت اشیا پتانسیل کافی در اختیار دارند تا میزان کارآیی و بهره‌وری در فضاهای سازمانی ارتقا پیدا کند و وظایف برون‌سپاری سازمانی آسان‌تر انجام شود، در عملیات‌ها و زنجیره‌های سازمانی سیستم‌های بهتری ارائه شود، حسگرهای مربوط به اینترنت اشیا هوشمندتر شوند و توانایی‌های مربوط به ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌ها ارتقا یابد.
اگرچه هنوز تعرفه‌های واردات محصولات میان ایالات‌متحده و چین مشخص نشده است، ولی شایعات در مورد رکود اقتصادی و آشفتگی‌های فعلی در بازار اروپا به دلیل تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا تاثیراتی را در این زمینه برجا گذاشته و مرکز تحقیقاتی گارتنر بر این باور است که دلایل کافی وجود دارد که به رشد بازار جهانی بازار فناوری اطلاعات در سال‌جاری خوشبین باشیم.
پیش‌بینی شده در سال ۲۰۱۹ میلادی ارزش بازار جهانی نرم‌افزار با رشد ۵/ ۸ درصدی به ۴۳۱ میلیارد دلار خواهد رسید و این بازار در سال ۲۰۲۰ میلادی رشد ۲/ ۸ درصدی بازار به ارزش ۴۶۶ میلیارد دلار را در اختیار خواهد داشت.

​​