فناوری اطلاعات

خبر خوب برای طرفداران Need For Speed

منبع: سخت افزار
بدون شک می توان گفت که اوضاع فرانچایز یا همان حق امتیاز Need For Speed در سال های اخیر خوب نبوده است و پس از روزهای خوب خود بسیار دچار فراز و نشیب شده است. اما خبر خوب حالا این است که بر اساس گزارش DSOGaming، EA تایید کرده که این کمپانی در حال کار بر روی انتشار یک نسخه جدید از این بازی است. درحالی که جزئیات زیادی Need For Speed جدید منتشر نشده است اما بیانه EA به این نکته اشاره دارد که بازی مبتنی بر موتور فراست بایت آن ها خواهد بود.
 
در بیانیه EA آمده است: "فیفا در یک سال شلوغ در صنعت بازی به عنوان یک فرانچایز قدرتمند عمل می کند. جای دیگر در این تجارت، ما تغییراتی را برای بهبود عملکرد اعمال می کنیم و تمرکز خود را بر روی تحقیقات و توسعه می گذاریم. با نگاه به آینده ما نسبت به ارائه Anthem، گسترش Apex Legends و تجربیات مربوط به Titanfall، ارائه Plants vs. Zombies و Need for Speed جدید و افزودن Star Wars Jedi: Fallen Order به بازی های ورزشی در پاییز خوشبین هستیم". سری بازی های نید فور اسپید همیشه جزو محبوب ترین عنوان بازی های ماشینی دنیا بوده اند و کاربران تمام پلتفرم ها شامل رایانه های شخصی، ایکس باکس و پلی استیشن از نسخه های مختلف آن استقبال کرده اند.
 
آخرین بازی از سری نید فور اسپید با نام Payback در سال 2017 منتشر شد و در اختیار بازیکنان در کنسول پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و ویندوز قرار گرفت. بر خلاف نسخه های منتشر شده در سال های قبلی، Payback دارای یک حالت تک نفره آفلاین بود که به سبک بازی های دهه قبل نید فور اسپید به صورت داستانی طراحی شده بود. با این وجود امتیاز بازی در بین وب سایت های معتبر بررسی بازی های ویدیویی چندان رضایت بخش نبود و به صورت میانگین نیمی از امتیازات ممکن را دریافت کرد. گفته می شود نسخه جدید احتمالا Edge نام خواهد داشت و می توان آن را به نوعی دنباله ای برای Rivals که در سال 2013 معرفی شده بود در نظر گرفت. 

​​