تلفن همراه

باMWC19: مدیرعامل کوالکام می‌گوید امسال، سال 5G است

qualcomm-amon (1).png

«کریستیانو آمون» مدیر شرکت کوالکام طی سخنرانی افتتاحیه خود در جریان برگزاری کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) اعلام کرد «خدمات 5G در همه حوزه‌ها گسترش میابد» و این کمپانی هم اکنون تمام تلاش خود را روی این فناوری متمرکز کرده است و البته به صورت همزمان در دیگر بخش‌ها از جمله اینترنت اشیا، اتومبیل‌های خودران، دستگاه‌های موبایلی کوچک، و نخستین رایانه شخصی جهان با قابلیت اتصال همیشگی به شبکه 5G سرمایه گذاری می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او طی سخنرانی خود که مدیران شرکت‌های سامسونگ، ودافون و گوگل هم در جمع مدعوین حضور داشتند توضیح داد کنگره جهانی MWC19 بارسلونا یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال محسوب می‌شود و طی این گردهمایی می‌توان آخرین دستاوردها و فناوری‌های بی‌سیم و موبایلی جهان را به صورت یکجا مشاهده کرد.

او گفت انتقال فعالیت‌های موبایلی به شبکه 5G به صورت بسیار عمیق دنبال می‌شود و یک فعالیت هیجانی نیست که فقط محدود به نمایشگاه MWC19 شود. حتی می‌توان گفت فعالیت‌هایی که برای توسعه خدمات و فناوری های 5G صورت گرفته از اقدامات قبلی برای توسعه شبکه مخابراتی 4G هم عمیق‌تر و گسترده‌تر است.

او توضیح داد: «این عرصه بزرگترین موفقیت‌های کوالکام را رقم می‌زند و شرکای ما در عرصه خدمات بی‌سیم در این زمینه به دستاوردهای گسترده خواهند رسید. چهارمین انقلاب صنعتی جهان با روی کار آمدن اینترنت و دیجیتالی شدن محصولات روی کار آمد و هم اکنون منتظر ظهور پنجمین انقلاب صنعتی جهان خواهیم بود».

 


​​