تلفن همراه

باMWC19: معرفی «ایکسپریا 1» سونی مجهز به نمایشگر سینمایی

 

«میتسویا کیشیدا» مرکز مرکز توسعه دستگاه‌های موبایلی سونی موسوم به «سونی کامیونیکیشنز» طی سخنرانی خود در کنگره جهانی تلفن همراه گفت: «گوشی‌های هوشمند خانواده ایکسپریا همواره کمترین فاصله را با مشتریان ما داشتند. آنها ارتباط میان کاربران را فراهم کردند و همچنین فناوری‌های منحصر به فرد سونی در عرصه تصویربرداری را در اختیار علاقمندان گذاشتند».

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) او در ادامه توضیح داد: «گوشی هوشمند جدید ما در خانواده ایکسپریا فناوری‌های جدید و پیشرفته‌ای را ارایه می‌کند و قابلیت‌های کاربردی که این محصول در اختیار کاربران قرار می‌دهد در گوشی‌های دیگر یافت نمی‌شود».

او طی سخنرانی خود از گوشی هوشمند «ایکسپریا 1» رونمای کرد و توضیح داد این محصول نمایشگر 6.5 اینجی با استاندارد 21:9 را در خود جا داده است که تصاویر در آن با کیفیت 4 هزار پیکسل به نمایش درمی‌آیند و به گفته آقای کیشیدا، این گوشی هوشمند می‌تواند کیفیت تصویر سینمایی را با بالاترین دقت رنگ‌ها منتشر کند. برای این گوشی هوشمند همچنین سیستم صوتی «دالبی اتمز» در نظر گرفته شده که این سیستم صوتی نیز با همکاری شرکت فیلم‌سازی «سونی پیکچرز» به تولید رسیده است.

در بخش دوربین دیجیتالی این محصول ژاپنی سه لنز را در قسمت پشت بدنه شامل می‌شود تا امکان عکاسی الترا-واید، استاندارد و تله‌فتو را برای کاربران فراهم کند.

شرکت سونی توضیح داد فناوری تصویربرداری در این گوشی هوشمند جدید از شرکت «آلفا» گفته شده است تا لنزهای قابل تعویض دوربین بتوانند در این محصول به کار روند. این دستگاه همچنین نخستین گوشی هوشمند جهان با قابلیت اتوفوکووس چشمی محسوب می‌شود.

 


​​