فناوری

باMWC19: فناوری جدید BMW برای تعامل یکپارچه اتومبیل و راننده

 

BMW-Interacte-1170x779.jpg

 

شرکت خودروسازی BMW در جریان حضور خود در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) از فناوری جدیدی موسوم به «تعامل طبیعی» رونمایی کرد که در اصل سیستم دریافت فرمان‌های صوتی، کنترل حرکتی و تشخیص چهره راننده را با یکدیگر ادغام می‌کند تا سرویس جدیدی را ارایه دهد که کمپانی آلمانی از آن به عنوان «سیستم عملیاتی چندمنظوره» یاد می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)شرکت BMW در بزرگترین گردهمایی موبایلی جهان محصول جدید خود مجهز به این فناوری را به نمایش گذاشت و توضیح داد این اتومبیل سیستم تشخیص صدای راننده را شامل می‌شود، حسگر بهنیه و هوشمند برای تشخیص فعالیت‌های راننده به آن اضافه شده است و حتی می‌تواند حرکت انگشتان دست راننده را هم تشخیص دهد.

این سیستم به صورت یکپارچه در یک فناوری جدید ارایه شده است و BMW ادعا می‌کند که دقیق‌ترین و کامل‌ترین سیستم عاملی بین خودرو و راننده در جهان محسوب می‌شو.

این فناوری به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند دستورالعمل‌های گفتاری را ثبت و پردازش کند و سپس با استفاده از سیستم درک زبان طبیعی، معنی صحبت‌های راننده را بفهمد. برای این فناوری از الگوریتم‌های هوشمند یادگیری استفاده شده است تا اطلاعات به صورت یکجا در کنار هم قرار بگیرند و در آن واحد تفسیر شوند. به عبارت دیگر می‌توان گفت فناوری جدید BMW یک تجربه تعاملی چندبعدی است که راننده به صورت صوتی یا با حرکات دست خود می‌تواند با اتومبیل ارتباط برقرار کند.

«کریستوف گروت» مدیر توسعه سیستم‌های الکترونیکی BMW توضیح داد هدف آنها از ساخت فناوری جدید ایجاد کانال ارتباطی جدید است تا اتومبیل‌ها بتوانند شبیه به انسان‌ها پاسخ سریع و درست دهند. بر این اساس نسل جدید اتومبیل‌های BMW می‌توانند عادات معمول راننده را تشخیص دهند، دمای هوای مطبوع و مورد علاقه او را آماده کنند و بر اساس رفتار همیشگی راننده، موسیقی مورد علاقه و عطر مورد نظر او را در فضای داخلی پخش کنند.

 


​​